Halo: The Master Chief Collection dostala po štyroch rokoch obrovský 73.7GB update

343 Industries už skôr avizovali, že chystaný update pre Halo: The Master Chief Collection bude poriadne veľký. A je to pravda, pretože ide o snáď najväčší update v histórii herného priemyslu.

Aktualizácia má totiž 73.78GB na Xbox One X a situácia nie je oveľa lepšia ani na Xbox One S či základnom Xbox One. Dôvodom je, že aktualizácia prakticky kompletne prepisuje hru. S updatom je dokonca spojený príbeh o tom, ako Microsoft spravil výnimku a v prípade Halo: TMCC umožnil od základu nanovo naprogramovať hru, čím vlastne dôjde k prepísaniu všetkej, štyri roky starej práce programátorov. Malo to však svoj účel: bolo treba zaručiť, že kolekcia bude fungovať správne.

Výsledkom je obrovská aktualizácia, ktorá priniesla ohromné množstvo noviniek a tušíte správne, že teraz si ich priblížime. Prvou a asi najviditeľnejšou novinkou je podpora Xbox One X. V rámci nej hra získala podporu HDR a až v troch prípadoch beží v natívnom 4K 60fps. Výnimkou je Halo 2, ktoré bolo naprogramované ako hra s dynamickým rozlíšením. Toto nastavenie sa tvorcovia rozhodli v hre nechať a preto môže Halo 2 klesnúť pod natívne 4K.

Halo The Master Chief Collection HDR Settings

Druhou veľkou novinkou – na ktorú sa tešili hráči rozhodne najviac – je vylepšený matchmaking. Tvorcovia držali krok s dobou a okrem toho, že matchmaking konečne opravili, pridali aj nové možnosti. Samozrejmosťou je drasticky zvýšená stabilita zážitku. Master Chief kolekcia teraz využíva dedikované servery v každom z globálnych datacentier Microsoftu a hra zároveň ukazuje v nastaveniach ping jednotlivých serverov (Options & Career – Settings – Network).

Halo The Master Chief Collection Network Ping

Na úvod bude v rámci multiplayeru dostupných len päť playlistov – Halo: CE Team Doubles, Halo 2 Classic Team Arena, Halo 2 Anniversary Team Arena, Halo 3 Team Arena a Halo 4 Team Arena. Tvorcovia to zdôvodňujú tým, že čakajú, kým si nainštaluje update (a hru) viac ľudí a kým príde hra do Game Passu. Skrátka, aby nebol multiplayer tak roztrieštený, až by bol mŕtvy. Už v nasledujúcich týždňoch by sa ale ponuka playlistov mala výrazne rozšíriť.

Takisto došlo k prerobeniu hlasovacieho systému. S dnešným updatom bola väčšina Matchmaking Playlistov rozdelená podľa hier. Fanúšikovia si tak môžu kľudne celý deň vychutnávať mapy z Halo 3 alebo užívať režim Halo 4: Team Arena. Takisto je dostupný aj priebežný matchmaking, takže akonáhle hra skončí, hráči sa budú môcť okamžite vrátiť do akcie. Finálnou novinkou v multiplayeri bude podpora LAN.

Halo The Master Chief Collection LAN

Vďaka obsiahlým zmenám v oblasti optimalizácie došlo aj k rýchlejším loadingom, ktoré sú dokonca obzvlášť viditeľné v Halo 2 Anniversary. Príjemnou zmenou je aj kompletne prerobené menu a UI, ktoré je čistejšie, prehľadnejšie a hráčov privíta Správou dňa.

Halo The Master Chief Collection Main Menu

Intelligent Delivery

Nový update priniesol aj podporu novej funkcie Intelligent Delivery. Jedná sa o systém, ktorý umožňuje hráčom vybrať si, ktoré časti kolekcie chcú mať nainštalované vo svojom Xboxe. Systém funguje už počas inštalácie updatu. Keď sa na obrazovke objaví Ready to Play, hráči môžu spustiť Halo: TMCC a zvoliť si, ktoré súčasti kolekcie si chcú nainštalovať. Na výber je zo štyroch možností, ako aj z ponuky jazykov, ktoré sa dajú do hry nainštalovať:

  • Halo: Combat Evolved – Kampaň, Multiplayer
  • Halo 2 Anniversary – Kampaň, Multiplayer (obsahuje Anniversary, Forge a Classic)
  • Halo 3 – Kampaň, Multiplayer (obsahuje Forge)
  • Halo 4 – Kampaň, Multiplayer (obsahuje Spartan Ops a Forge)

Inteligentnú inštaláciu je možné nastaviť cez Options & Career – Settings – Gameplay. Okrem možnosti výberu hier a obsahu, ktorý si do hry chcú hráči nainštalovať, sa dá nastaviť inštalácia jazykov. Na výber je angličtina, francúzština, nemčina, španielčina, taliančina, japončina, kórejčina, poľština, portugalčina, ruština, španielčina a tradičná čínština.

Aktualizácia obsahuje aj množstvo ďalších zmien. Tie sú podrobne rozpísané na oficiálnom blogu.

Halo The Master Chief Collection Intelligent Delivery

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. 3. novembra 2020

    […] ODPORÚČAME: Halo: The Master Chief Collection dostala po štyroch rokoch obrovský 73.7GB update […]

Pridaj komentár