Halo: The Master Chief Collection bude vylepšená pre Xbox Series X|S

Halo: The Master Chief Collection

Keď to už nestíha Halo Infinite, môžeme si znovu zopakovať doterajší príbeh maskovaného hrdinu v Halo: The Master Chief Collection.

Microsoft vydal kolekciu pôvodne štyroch remastrovaných hier v roku 2014 na Xbox One. V tom čase ju tvoril remake prvého dielu Halo: Combat Evolved Anniversary, remake Halo 2 Anniversary, a upscalované verzie Halo 3 a Halo 4 v 1080p rozlíšení. Nanešťastie multiplayer bol prakticky nefunkčný, a bolo to tak po dlhé roky, až kým sa 343 Industries nezačali po rokoch znovu zaoberať opravou tejto kolekcie. Môžeme povedať, že šlo naozaj o veľkú akciu, ktorá si vyžadovala kompletnú zmenu enginu: niečo, čo Microsoft nikdy predtým nepovolil, a takáto akcia si vyžadovala opätovné vydanie hry.

Halo: The Master Chief Collection je už dnes vyladená, na Xbox One X beží v 4K 60fps, podporuje HDR, dočkala sa revolučného systému selektívnej inštalácie a tiež má dostupné DLC v podobe remastru Halo: Reach. A tiež vyšla na PC, kde obsahuje dodatočné vylepšenia. A aby toho nebolo málo, dostane bezplatný update pre Xbox Series X|S.

Producent Matt Hohl upresnil, že tento upgrade prinesie čisté vylepšenie výkonu, ako aj podporu 4K 120fps na Xbox Series X a 1080p 120fps na Xbox Series S. Hráči tiež môžu očakávať viacero grafických vylepšení z PC verzie. Presnejšie sa bude jednať o vyšší draw distance, vylepšený split-screen, a FOV slider. Zaujímavé to však bude s loadingami. Tím musel zasiahnuť pri loadingoch, ktoré boli na Xbox Series X|S tak rýchle, že robili problémy s matchmakingom. Pokiaľ ide o ray-tracing, do budúcna ho vývojári nevylučujú, ale nevedia ho sľúbiť.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *