Halo 6: V hlavnej roli Master Chief a split-screen

Halo 5

Halo 5 prinieslo obrovské zmeny, či už v príbehovej kampani alebo multiplayeri. V hlavnej roli bol viacmenej Spartan Locke a battlefieldovský Warzone nahradil obľúbený lokálny split-screen. Halo 6 však plánuje ďalšie veľké zmeny, respektíve návrat k tradíciám.

Tvorcovia už stihli potvrdiť pár vecí k Halo 6, aj keď hra ešte predstavená nebola. Očakávame ale, že vyjde tento rok ako jeden z launch titulov pre Project Scorpio. Hneď prvá vec, ktorú tvorcovia sľúbili, je, že odteraz už každá budúca Halo FPS bude mať split-screen. Opustiť ho v Halo 5 bola podľa Bonnie Ross bolestivá lekcia pre štúdio. To však neznamená, že sa vrátime k tomu, čo sa osvedčilo a neuvidíme žiadne novinky. Naopak, Bonnie verí, že 343 Industries dokážu inovovať značku aj bez Bungie, aj keď to môže občas znamenať zlyhanie. Narážala napríklad na zlyhanie v podobe multiplayeru v Halo: The Master Chief Collection, ako aj absencia split-screenu v Halo 5.

Halo 5 Guardians

Zmeny nás tiež čakajú v štýle, akým Halo vypráva svoj dej. Hlavný príbeh v Halo 6 bude v podstate priamočiary a v hlavnej roli bude opäť John. Spartan Locke ostane vedľajšou postavou, ktorá sa možno dočká vlastného spin-off titulu na štýl ODST. Nové pokračovanie v hlavnej roli len a jedine s Johnom chce aj Bonnie, samotná šéfka štúdia. No a keďže to má pod palcom teraz ona, môžeme čakať, že Halo 6 bude desiatkova hra 🙂

Univerzum série Halo je však stále obsiahle a má čo vysvetľovať, no aby nás s ním tvorcovia detailne oboznámili, máme očakávať spoluprácu 343 Industries s externými štúdiami, ako napríklad s Creative Assembly, tvorcami Halo Wars 2. No a samozrejme by sme už mohli vidieť po rokoch aj niečo viac z ohlásenej spolupráce so Stevenom Spielbergom.

Halo 5 Locke

via Polygon

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *