Final Fantasy XV dostane tri veľké expanzie, zopár menších a významné updaty

Final Fantasy XV

Final Fantasy XV sa začalo predávať nedávno a už to je jedna z najpredávanejších hier roka. Len v prvý deň sa tvorcom podarilo predať 5 miliónov kusov. Ale tvorcom zo Square Enix nestačia len čísla.

Režisér hry Hajime Tabata v rozhovore pre japonskú stránku Gamer povedal, že vývojári sú odhodlaní podporovať hru vo veľkom. Určitú rolu v tom majú aj miliónové predaje. Dokonca sám Tabata priznal, že tento úspech motivoval Square k tomu, aby rozšíril svoje plány s Final Fantasy XV. Tiež bol posilnený plán updatov. Jedná sa o updaty, ktoré budú mať za následok predĺženie hracej doby a ktoré prinesú opravy, úpravy a vylepšenia na základe spätnej väzby hráčov. A pretože sú všetky tieto rozšírenia brané ako update do základnej hry, znamená to, že budú dostupné úplne zadarmo.

Plány možno rozdeliť do troch kategórií:

Krátkodobý cieľ – Update pre 13. kapitolu hry. Aktualizácia to bude naozaj rozsiahla a v redakcii rátame, že bude mať niekoľko GB. Okrem toho, že má dôjsť k rôznym vylešpeniam, ako napríklad ku zvýšeniu magickej sily prsteňa, pribudnú aj nové cutscény. Pre tieto nové cutscény sa oplatí zahrať si hru odznovu, keďže budú vysvetľovať niektoré kľúčové prvky príbehu, ktoré mohli pre hráča ostať záhadou.

Strednodobé ciele – Malo by dôjsť k updatovaniu a rozšíreniu celej druhej polovice hry. Podobne ako v prípade updatu pre kapitolu #13, aj tu plánuje Square obohatiť hru o nové scény spojené s „What happened to Ravus?“. Okrem toho majú pribudnúť nové, nadabované odpovede, ako aj upravená a vylepšená lokalizácia. Viac detailov však bude odhalených až tvorcovia rozhodnú, čo bude náplňou updatov.

Final Fantasy XV Nice image

Dlhodobé ciele – Nová expanzia by mala umožniť hrať za viaceré dôležité príbehové postavy. Tiež sa zvažuje pridanie Avatar systému pre vytvorenie vlastnej postavy. A samozrejme je dlhodobým cieľom aktívne updatovať a opravovať hru.

K ostatným plánom potom patrí možnosť preniesť si doterajší postup do novej hry. To súvisí hlavne so spomínanými zmenami niektorých kapitol a rozšírením hry o nové kapitoly. Celkovo sú v pláne tri: Episode Gladiolus, Episode Ignis a Episode Prompto. Každá z týchto kapitol rozšíri hru o pár hodín gameplayu. Okrem toho sa pripravuje multiplayerová Companion expanzia a dva balíčky vylepšení: Holiday PackBooster Pack. Tie vyjdú ako prvé, po nich nasledujú spomínané epizódy a nakoniec sa Square bude sústrediť na online. No a v updatoch môžeme čakať aj možnosť prejsť hru s nízkym levelom, pribudne nezničiteľný oblek a tiež majú pribudnúť itemy, ktoré predĺžia gameplay. Tiež bude možné zmeniť veľkosť písma.

Final Fantasy XV Collectors Edition

 

via XboxAchievements

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *