Bývalý pracovník Microsoftu chce oživiť (ne)slávny Duke Controller

Xbox Duke Controller

Je tu koniec roka 2016 a s ním sa akosi začína prejavovať nostalgia. Len teraz sa prejavuje viac, než inokedy. Nintendo si zaspomínalo na NES, Apple si zaspomínal na Steva Jobsa a niečo čaká aj Xbox.

Jeden z pôvodných členov tímu Xbox, Seamus Blackley, začal na svojom Twitteri vo veľkom spomínať na originálny Duke Controller pre Xbox. Áno, to je ten gigantický ovládač, ktorý bol každému na smiech hlavne kvôli obrovským rozmerom a nepraktickému tvaru. Chvaľabohu, že druhá verzia bola spravená rozumnejšie a z nej sa už vlastne odvíjali všetky novšie ovládače. Všetky si však zachovali svoju mohutnosť oproti Dualshocku. Aj keď jep ravda, že Duke Controller už nebol mohutný, ale skôr taký Snorlax medzi ovládačmi.

No každopádne, Blackleyho prepadla nostalgia natoľko, že začal diskutovať priamo s Microsoftom o vytvorení možnej edície Duke Controllerov upravených priamo pre Xbox One! Išlo by o takú zberateľskú kuriozitu a aj celkom tematickú, keďže tu máme to 15. výročie značky Xbox. Blackley už v Microsofte nepracuje, no stále tam má svojich známych a aj viacerých bývalých kolegov. Nemá pritom problém prediskutovať celú vec s Philom Spencerom, šéfom Xbox divízie a spoločne tak premyslieť celý návrh ovládača. O začínajúcom projekte samozrejme Blackley informuje na svojom Twitteri, kde s tým začal už v októbri/říjnu. Ale aby sme nenadávali, ovládač má aj kult fanúšikov. Jednak to sú xboxeri–veteráni, ktorí majú poriadne spomienky na prvú generáciu. A potom tu sú fanúšikovia bojoviek, keďže nepraktické rozloženie tlačidiel malo výhodu aspoň v hrách ako je Mortal Kombat alebo Street Fighter.

via VentureBeat

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *