Pozrite sa, ako mal vyzerať prvý Xbox a aké malo byť logo

Xbox Original Prototype

Keď Microsoft pripravoval prvý Xbox, mal s ním skutočne bláznivé plány. Jednak vyrobil gigantický ovládač a jednak prvé prototypy boli obrovské. A tak nejak mali tvar, s ktorým by v roku 2016 pochodili len ťažko.

Prvý funkčný prototyp konzoly Xbox bol totiž jedno obrovské tučné „X“. Vlastne to bolo rovnaké X, ktoré sa vtedy nachádzalo v logu DirectX, na ktorom bola založená celá myšlienka hernej konzoly. Rozdiel bol však ten, že Xbox nebol laserový, zato mal v strede jeden obrovský zelený kruh a telo bolo kovové. Dosť veľký rozdiel oproti ostatným konzolám, ktoré majú plastové telo. Vlastne to, ako chcel vyzerať prvý Xbox, môžete vidieť na úvodnej fotke článku.

Ale máme tu ďalšiu zaujímavosť. Seamus Blackley, bývalý pracovník Microsoftu a zároveň človek, ktorý chce priniesť Duke Controller na Xbox One, na Twitteri zverejnil fotku svojho devkitu. Je to jeden z prvých devkitov, ktoré boli vyrobené a ako vraví Blackley, ešte nikdy nebol rozbalený. A nepoužité prototypy alebo devkity majú u zanietencov obrovskú zberateľskú hodnotu, pohybujúcu sa v rozmedzí niekoľkých tisícov dolárov. Pre bežných hráčov, ako sme my, to je teda poriadna pálka. Na krabici určite zaujme pôvodné logo konzoly Xbox. To bolo inakšie oproti tomu, ktoré Microsoft napokon použil. Vyznačovalo sa malými písmenami a fontom, ktorý pôsobí ešte futuristickejšie, než finálne. Aj takto sa v minulosti prezentovala snaha posunúť sa vpred.

original-xbox-development-kit

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *