Square Enix zrušilo dodatky do Final Fantasy XV

Final Fantasy XV
Z krajiny vychádzajúceho slnka dorazila celkom nečakaná správa: Režisér Hajime Tabata opúšťa Square Enix a väčšina pripravovaných dodatkov do Final Fantasy XV je zrušená.

Square Enix plánovalo rozšíriť svet Final Fantasy XV o štyri veľké príbehové dodatky, kde každá niesla meno inej z príbehových postáv. Až tri z nich však budú zrušené vrátane epizód Noctis, Aranea a Lunafreya. V marci/březnu tak Final Fantasy XV dostane poslednú DLC expanziu – Episode Ardyn. Sústrediť sa bude na hlavného záporáka hry a tým vlastne dôjde k definitívnemu uzavretiu príbehu hry, ktorá bola vyvíjaná 10 rokov a mala vyjsť ešte pod číslom 13 na staré konzoly. Poteší aspoň to, že DLC epizódy mali vychádzať samostatne a teda Square neponúkalo žiaden Season Pass.

Okrem toho Square Enix už budúci mesiac vydá samostatný multiplayer Final Fantasy XV: Multiplayer Comrades. Čo začalo pôvodne ako multiplayerové rozšírenie hry, nakoniec vyjde aj ako samostatná hra, ktorú si zahráte aj bez nutnosti vlastniť FF XV. Táto verzia, vychádzajúca 13. decembra/prosince, dostane 10 nových bossov, nové kostýmy a aj zbrane. Hráči, ktorí si kúpili 20-eurové Comrades DLC už skôr, bude samostatné vydanie dostupné celkom zadarmo.

Odchod Hajime Tabatu bol oznámený ešte počas livestreamu pri príležitosti druhého výročia vydania hry. Režisér už potvrdil, že po odchode zo Square začne pracovať na novom projekte v celkom novom štúdiu:

„Behom svojho času v Square Enix som získal veľmi veľa skúseností. Každý titul, na ktorom som mohol pracovať, pre mňa veľa znamená. FFXV však vytŕčalo z davu, keďže som ho pokladal za špeciálny projekt, do ktorého som sa naplno vložil. Preto som sa rozhodol využiť túto príležitosť, aby som oficiálne oznámil svoj odchod od FFXV všetkým fanúšikom na celom svete, ktorí hru podporovali. Úprimne verím, že dôvodom, prečo sme sa dostali tak ďaleko, ste vy, naši lojálni fanúšikovia. Z hĺbky srdca vám ďakujem. Mám projekt, o ktorom dúfam, že sa vykryštalizuje ako moja ďalšia výzva po FFXV. Preto som sa rozhodol opustiť svoju terajšiu pozíciu a aby som svoj cieľ dosiahol, otvoril vlastné štúdio. Od dnešného dňa budem povzbudzovať a podporovať Square Enix a Luminous Productions spolu so všetkými z vás, fanúšikov. Rád by som sa poďakoval každému, kto naďalej podporuje FFXV a kto podporoval aj mňa osobne.“

Je však nutno dodať aj, že Tabatov odchod prichádza len krátko po tom, ako Square Enix oznámilo obrovské straty vo výške 33 miliónov dolárov. Jeho odchod tak môže úzko súvisieť práve s touto skutočnosťou, rovnako tak aj rozhodnutie vydavateľa zapracovať na predplatnom modeli a na DLC podpore pre svoje súčasné aj budúce hry. Záverom prichádza ešte jedno oznámenie. Napriek tomu, že sa značná časť vecí ruší, ostáva Final Fantasy XIV | Final Fantasy XV crossover event. V rámci tejto misie, ktorá podobne ako Comrades vychádza 13. decembra/prosince, budú môcť hráči onlinového Final Fantasy XIV bojovať proti Garudovi ako bossovi.

via WCCFTech

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *