Age of Empires a Rise of Nations zrejme vyjdú na Xbox One

Rise of Nations
Tesne pred X018 konferenciou sa Microsoft čiastočne preriekol aj v prípade ďalších pripravovaných hier. Podľa toho, čo mohli v uplynulých hodinách zažiť hráči na Windows 10, by sme sa mohli dočkať vydania dvoch klasických real-time stratégií na Xbox One.

Reč je o dvoch hrách, ktoré Microsoft vydal v priebehu roka 2018 na Windows 10 v remastrovanej podobe s vylepšeniami ako sú integrácia Xbox Live, podpora achievementov alebo remastrovaná grafika do 4K s podporou 60fps animácií. V uplynulom období vyšli hneď dve takéto hry – Rise of Nations: Extended EditionAge of Empires: Definitive Edition.

Obe hry sú dostupné na počítač, no v jednotlivých lokalizáciách Storu sa objavila zmienka o kompatibilite produktu s konzolou Xbox One. Nutno povedať, že vzhľadom k nadchádzajúcej podpore klávesnice a myši nás príchod týchto dvoch hier až tak neprekvapuje. Skôr to znamená, že sa na konzolu s vysokou pravdepodobnosťou dostane aj chystaný štvrtý diel Age of Empires, ktorý bol ohlásený na Gamescom 2017. Dvojica vydaných stratégií bude ohlásená zrejme už na X018 a je možné, že rovno pribudnú do ponuky Game Passu. Podpora Play Anywhere sa zdá byť samozrejmosťou vzhľadom k tomu, že Microsoft uvádza v jednom listingu obe platformy.

via Imgur

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *