Budúci Inside Xbox môže priniesť oznámenie Halo: MCC a Game Passu na PC

Halo The Master Chief Collection

Microsoft po zmazanom tweete už oficiálne oznámil, že ďalšia epizóda relácie Inside Xbox sa bude konať už budúci utorok, 12. marca/března o 23:00 nášho času.

Epizóda sa podľa teaseru bude tentoraz venovať jednej z najikonickejších hier vydaných pre Xbox One – Halo: The Master Chief Collection. Táto masívna kolekcia si napriek hroznému launchu získala srdcia fanúšikov, keďže ponúkala štyri plné hry, z toho jednu úplne remastrovanú pre Xbox One – Halo 2.

Napriek problémom to Microsoft s kolekciou nevzdal a minulý rok vydal masívny patch, ktorý kompletne prepísal zdrojový kód, upravil systém inštalácie, opravil multiplayer a pridal podporu 4K a HDR na Xbox One X.

Brad Sams zo serveru Thurrott navyše vraví, že veľké budúcotýždňové ohlásenie okolo Halo: MCC môže súvisieť s plánmi Microsoftu. Samotný CEO Satya Nadella ešte minulý rok potvrdil investorom, že je v záujme spoločnosti priniesť Xbox Game Pass na PC. To síce firma umožňuje už dnes, no len pri Play Anywhere tituloch, ktorých je málo a inak tu nie je skoro žiaden killer titul pre PC užívateľov.

Potenciálne by to mohla zmeniť práve kolekcia Halo, ktorá by mohla vyjsť cez Game Pass na PC vôbec poprvýkrát. A hráči, ktorí sa už od čias Xboxu 360 dožadovali vydania Halo 3 a ďalších na PC, sa konečne dočkajú. Sams vo svojom videu vraví, že spoločnosť čakala na vývojárov, aby priniesli Halo na PC v najvyššej možnej kvalite, kvôli čomu bolo vydanie dokonca niekoľkokrát odložené.

Rovnako vraví aj, že jednou z noviniek dostupných cez Xbox Game Pass má byť aj Age of Empires: Definitive Edition. Tu očakávame aj pridanie podpory klávesnice a myši špeciálne pre hráčov, ktorí si chcú zahrať hru na Xboxe. Čo momentálne visí vo vzduchu, je spôsob, akým bude predplatné fungovať na PC. Očakáva sa však, že užívateľom bude stačiť jedno predplatné za 9,99€ mesačne, ktoré bude fungovať súbežne na PC aj Xbox One.

via Thurrott

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *