343 Industries približuje novinky k veľkému updatu Halo: TMCC

Halo The Master Chief Collection
Štyri roky po svojom komplikovanom launchi je Halo: The Master Chief Collection na dobrej ceste a to aj vďaka aktívnej vývojárskej podpore.

343 Industries už minulý rok pred vydaním Xbox One X začali približovať svoje plány s touto kolekciou a potvrdili, že hráčov čaká veľká vlna aktualizácií sprevádzaná rozsiahlym testovaním. Aktualizácia mimo iného od základov prekope multiplayer, ktorý mal obrovské technické nedostatky aj po rokoch. To sa však vďaka kompletne prerobenému kódu online komponentu zmení.

Halo TMCC

A ako sa vývojárom darí? Odpoveď už ponúka komunitný manažér Brian Jarrard. Prehlásil, že práce na projekte prebiehajú aktívne, pričom sa dotýkajú vizuálnych vylepšení (pre One X), prerobenia UI a oprava multiplayeru. Zaujímavé tiež je, že sa vývojári pohrávajú aj so systémom Inteligentnej inštalácie, veci, ktorú Microsoft predstavil ešte v predstihu pred vydaním Xboxu One X. Technológia funguje na princípe, že na pevnom disku konzoly je nainštalovaný iba obsah, ktorý hra v danej situácii potrebuje. Čiže ak začal hráč hrať napríklad Halo: CE, ostatné hry sa nenainštalujú. Systém tiež umožní zvoliť si, aké jazyky chcú mať hráči nainštalované.

Pokiaľ ide o podporu Xbox One X, k bližším detailom sa vývojári nevyjadrujú, avšak je potvrdené, že chcú celú kolekciu preniesť do natívneho 4K. Čo im však nebráni spraviť aj ďalšie vylepšenia, ako to spravili napríklad tvorcovia Gears of War 4. Novinkou v TMCC je Priebežný matchmaking. Táto funkcia automaticky po konci zápasu prenesie hráčov do ďalšej hry, bez toho aby ich vrátila späť do lobby. Tím sa tiež chystá implementovať vyhľadávač serverov. Aktualizácie budú neskôr k dispozícii pre členov programu Xbox Insider Program.

Halo TMCC

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár