Masívne info odhaľuje masívne Halo 5

Halo 5

Halo 5 patrí medzi najočakávanejšie tituly tejto jesene, no podľa Microsoftu ide zároveň o najväčší titul v histórii Xboxu. S tým súvisí aj masívna reklamná kampaň, ktorú odštartovala multiplayerová beta Halo 5 pre majiteľov Halo: TMCC, seriál Nightfall a nakoniec aj #HuntTheTruth, ktorú máte k dispozícii aj na iPhone cez aplikáciu Podcasty. Ale veľkoleposť Halo 5 nespočíva len v reklamnej kampani, ale aj v obsahu hry samotnej, o čom sa dozvedel GameInformer. Ten sa o svoje dojmy podelil s verejnosťou a odhalil niekoľko kľúčových zaujímavostí.

V prvom rade, na E3 nám Microsoft odhalí príbeh Halo 5, ako aj novinky z multiplayeru. Tie zahŕňajú kooperatívnu kampaň pre 4 hráčov a 20 multiplayerových máp v základnej hre s tým, že neskôr sa dočkáme ďalších 15 máp úplne zadarmo. Nielen, že je to príjemná správa pre hráčov, ale zároveň je to najväčšie množstvo máp, aké sa kedy objavilo v jednej hre Halo. Len teda podmienkou je, aby ste mali Xbox Live Gold. Pokiaľ ide o coop, 343 Industries chcú zachovať 60fps a preto vypustili lokálny coop a nahradili ho online kooperáciou. Tú je možné kedykoľvek opustiť, ako aj sa k nej pripojiť a nemá vplyv na postup. Okrem toho bol odstránený respawn systém a po novom bude treba padlých hrdinov oživovať. Ďalšou novinkou má byť openworldový režim, o ktorom sa viac dozvieme na E3. (Sme celkom zvedaví, ako bude vyzerať GTA vo vesmíre)

 

V hre inak budeme hrať za dvoch hrdinov, Master Chiefa a Lockeho. Oboch budú vo väčšine prípadov doprevádzať traja kolegovia, ktorých budete môcť komandovať. Kolegovia sú buď živí hráči alebo AI. A keď už sme načali príbeh, máme tiež možnosť dozvedieť sa, ako začína – odohráva sa skôr, než sme mysleli – začína ešte v dobe, kedy Master Chief ešte nebol na úteku. Čo sa týka dvojice tímov, dajú sa identifikovať veľmi jednoducho. Chief má modrý tím, ktorého členmi sú Kelly, Lindy a Freda, zataiaľ čo Locke má červený a technologicky vyspelejší tím, ktorého členovia sú Edward Buck, Holly Tanaka a Vale Olympia. Príbehové mapy už nebudú takým koridorom ako doteraz a existuje v nich niekoľko rôznych trás. Tie sú priamo napojené na taktiku, ktorú použijete.

Halo 5 vychádza 27. októbra.

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *