Sony uznalo, že spätná kompatibilita Xboxu One je skvelá záležitosť a pripravuje to isté pre PS2

Sony PlayStation 2 Fat Silver Limited Edition Icon

Pár dní dozadu vydal Microsoft doposiaľ najväčšiu aktualizáciu pre Xbox One a spolu s ňou priniesol aj spätnú kompatibilitu pre hry z Xboxu 360. Už teraz si môžu hráči zahrať vyše 100 titulov s tým, že v nasledujúcich mesiacoch budú ďalšie pribúdať a podľa toho, aké očakávania majú hráči, tak to vyzerá, že spätná kompatibilita je veľkým hitom. Stal sa teda presný opak toho, čo vravelo Sony, ktoré spätnú kompatibilitu pre PS3 hry nechcelo spraviť a povedalo, že radšej bude vydávať remastery hier s kvalitnejšími textúrami a vyšším rozlíšením. Ale ukazuje sa, že Sony opäť raz povedalo blbosť a teraz začína opakovať po Microsofte. Teda, nie tak úplne. Sony totiž pracuje na spätnej kompatibilite s hrami, ktoré vyšli pre PlayStation 2. Čo bola naozaj skvelá konzola, ktorú máme aj v redakcii. Presnejšie, jej striebornú limitovanú edíciu, ktorej dizajn pôsobí rovnako prémiovo ako dizajn Xboxu One.

Emulátor bude fungovať pravdepodobne rovnako ako ten na Xboxe One, pričom dnes je s jeho pomocou možné hrať štyri tituly Star Wars, ktoré sú zároveň súčasťou limitovanej edície Star Wars Battlefront konzoly (PS4). Menovite to sú hry Jedi Starfighter, Racer Revenge a Bounty Hunter. Zaujímavé je aj vyhlásenie, že hry podľa expertov z Digital Foundry bežia na PS4-ke oveľa lepšie ako na starej dobrej PS2-ke, pre ktorú boli určené. Majitelia PS4 si tak zrejme čoskoro budú môcť zahrať aj ďalšie klasiky ako je GTA Vice City, Tomb Raider Anniversary, Max Payne alebo Metal Gear Solid 2 a 3. Najvyšší čas, aby Microsoft spravil to isté aj v prvého Xboxu a my sme si tak mohli zahrať Vice City HD!

 

zdroj Zing.cz; Wired

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *