Prečo Scalebound zlyhal? Pretože jeho tvorca prirovnal Microsoft k hovnám

Scalebound

Keď vás niekto nazve hovnom, budete s ním spolupracovať? A financovať jeho projekt? Hideki Kamiya si to myslí a myslel si, že keď na Twitteri otvorene urazí Microsoft, že mu to len tak prejde.

Ešte v roku 2015, teda už rok po oznámení Scalebound ako exkluzivity na Xbox One, si na Twitteri neodpustil štipľavú poznámku. „Tie hovná v MS… robia si zo mňa p***…?“ napísal vtedy na sociálnej sieti. Kamiya si však rýchlo uvedomil, že to trochu prehnal a tweet okamžite zmazal. Lenže ako to už býva, čo sa stane na internete, ostáva na internete. Ostrý tweet si istý užívateľ uchoval a screenshot zmazaného tweetu sa začal šíriť. Takže sa logicky dostal aj k Microsoftu.

Hideki Kamiya Tweet MS are Shits

Neskôr napísal kľudnejší tweet, v ktorom diskutoval s ľuďmi, čo si myslí o spôsobe, akým Microsoft prezentoval hru na veľtrhu Gamescom. Kritizoval, že plagát a propagačné materiály k hre vyzerali veľmi genericky a bezducho v porovnaní s tým, čím mala byť jeho hra. Medializovanosť nepekného tweetu však istotne naštrbila vzťah medzi Microsoftom a Kamiyom, čo môže dokazovať aj fakt, že Microsoft odmietol ďalej financovať vývoj hry pri toľkých odkladoch.

Vtedy sme to ale ešte nemohli vedieť, pretože do zrušenia ostávalo si 1,5 roka. A tak sa jeden fanúšik opýtal rozhorčeného Kamiyu, že ako to podľa neho ovplyvní Scalebound. Ani tu sa však Kamiya nezachoval slušne a fanúšika urazil. „Ovplyvní ho to lepšie, než tvoj život,“ odkazuje.

via GameOn

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *