Scalebound je údajne znovu vo vývoji, tentoraz pre Switch

Scalebound

Začiatok roka 2017 nebol pre xboxerov zrovna najkrajší. Microsoft vtedy oznámil zrušenie vývoja hry Scalebound, vďaka čomu Xbox One prišiel o jednu z najambicióznejších exkluzivít. Hra však podľa viacerých správ nebola zrovna v najlepšom stave a medzi Microsoftom a Platinum Games to skôr škrípalo, než klapalo.

Dračia RPG v hlavnej roli s chlapcom s Beats slúchadlami je však údajne znovu vo vývoji. Tvrdí to server NintendoInsider s odvolaním a svoje zdroje. Tie vravia, že vývoj hry bol obnovený, no tentoraz vyjde exkluzívne pre Nintendo Switch. A tušíte správne, že jej vývoj financuje práve spoločnosť, ktorá stojí za úspešným handheldom. Že bol vývoj hry obnovený, naznačil dávnejšie aj GameInformer počas Kinda Funny Games streamu. Jeho predstavitelia prehlásili, že Nintendo pripravuje značku, o ktorej si mnohí mysleli, že je mŕtva.

Scalebound bol pôvodne vyvíjaný už pre Nintendo Wii a malo ísť o detskú hru. Až neskôr sa koncept výrazne zmenil, keď si hru začal financovať Microsoft. Po rokoch vývoja sa ju ale rozhodol nečakane v januári/lednu 2017 zrušiť: „Po dôkladnom zvážení sa Microsoft Studios rozhodli ukončiť vývoj Scalebound. Pracujeme ťažko na vývoji úžasného lineupu hier pre tento rok s hrami ako Halo Wars 2, Crackdown 3, State of Decay 2, Sea of Thieves a niekoľko ďalších skvelých titulov,“ uviedla vtedy spoločnosť.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Jouou píše:

    Ja myslel, ze prava na scalebound vlastni microsoft

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *