Xbox mal byť pôvodne herné PC

Xbox original

Keď Microsoft oznámil program Xbox Play Anywhere, niektorí začali hovoriť o tom, že sa Xbox mení na cenovo dostupné herné PC. Takýto koncept však nie je žiadnou novinkou, minimálne nie pre Microsoft. V najnovšom rozhovore s IGN sa totiž Ed Fries podelil o spomienku, ktorá svojim spôsobom naznačuje, že sa Xbox One vracia tam, kam pôvodne Microsoft s prvou konzolou smeroval.

Úplne prvá konzola mala byť v skutočnosti herným PC, ktoré bolo maskované ako konzola. „Mal vyzerať ako konzola – vložili ste dnu CD a ono sa nainštalovalo potichu na pozadí. V skutočnosti by to ale bolo PC CD, ktoré by sa len chovalo, akoby bolo určené pre konzolu. Bola by to ale PC hra,“ spomína Fries. Možno práve preto prvý Xbox obsahuje procesor Intel Pentium. Platforma sa mala pôvodne volať DirectX Box, avšak tento názov bol následne zjednodušený a vyzerá tak, ako ho poznáme. Grafické rozhranie DirectX bolo pričom pôvodne vyvinuté pre Windows.

Xbox Original

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *