Xbox sa pridal k asociácii výrobcov bezdrôtových reproduktorov

Xbox WiSA
Keď Microsoft pred rokom predstavil nový „S“ bezdrôtový ovládač s Bluetooth anténou, očakávali sme, že Xbox One S bude disponovať touto technológiou tiež. To sa bohužiaľ nestalo a tak si ku konzoli ani tentoraz nepripojíme bezdrôtové reproduktory.

Spoločnosť ale spravila zaujímavý krok, ktorý je rozhodne hodný spomenutia. Medzi členmi WiSA sa totiž poprvýkrát objavilo aj logo divízie Xbox. Samotná asociácia spája výrobcov bezdrôtových reproduktorov a audiosystémov, ku ktorým patria aj prémioví výrobcovia vrátane Harman Kardon, Bang & Olufsen, LG alebo Pioneer. Asociáciu tak tvoria prevažne firmy, ktoré vyrábajú onu zvukovú techniku.

Microsoft priamo nepriznal, že plánuje vyvinúť bezdrôtové reproduktory pre Xbox, ale tlačová správa vydaná asociáciou WiSA naznačuje, že sa niečo chystá. „Xbox prináša do domácností fantastický herný zážitok spolu s prémiovým zvukom a značným množstvom televízneho, filmového a hudobného obsahu. Spolu môžeme vytvoriť jednoduché, vysokokvalitné zvukové riešenia pre všetkých fanúšikov Xboxu,“ povedal prezident asociácie, Tony Ostram.

Zrejme tak už budúci rok budeme počuť o prvých Xbox Wireless reproduktoroch od výrobcov ako JBL alebo Harman/Kardon, ktoré sa budú dať jednoducho spárovať s Xbox konzolou. Totiž, Xbox Wireless už teraz využívajú prvé slúchadlá od značiek ako LucidSound, Turtle Beach a Razer. Onedlho by sa však mohla ponuka rozšíriť aj o reproduktory a celé audiosystémy.

via WiSA

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár