Microsoft potvrdil, že nový Xbox sa volá… Xbox

Xbox Series X

Microsoft prekvapil všetkých, keď už na TGA oznámil novú generáciu konzol Xbox. Na celom oznámení bolo najzaujímavejšie pomenovanie: Xbox Series X.

Microsoft už vtedy uviedol, že ide o názov, ktorým chce jednak potvrdiť, že spoločnosť nekončí s konzolami, práve naopak, chce ich. robiť aj naďalej. Zároveň to ale znamená, že má priestor na vytvorenie ďalších sérií. Napríklad na budgetovú sériu „S“, ktorá by vlastne nahradila dnešný Xbox One S.

Inou zaujímavosťou, ktorú si pri ohlásení všimol Business Insider, bolo, že Microsoft nad názvom Xbox napísal The new, čiže Nový. A ako už pre web dodatočne potvrdil MS, existuje na to dôvod. Microsoft totiž skončil s delením na generácie a budúce Xboxy už jednoducho ponesú názov Xbox.

V podstate ide o systém, ktorý pri časti svojich zariadení využíva aj napríklad Apple. Kým iPhone si naďalej udržuje označenie, produkty ako AirPods, Apple TV, iPad, iPod touch alebo MacBook Pro nepoužívajú žiadne, ani číselné označenia. Navyše, veľkou súčasťou novej konzolovej generácie bude xCloud, ktorý by mohol zaručiť, že hráči si vychutnajú najnovšie hry aj na konzolách z roku 2020, ak budú mať pripojenie na net. Nebudú musieť kvôli tomu kupovať nový hardvér.

„Tešíme sa, že môžeme fanúšikom ponúknuť náhľad do budúcej generácie hrania s Xbox Series X. Ale okrem nej nemáme nič, čo by sme mohli zdieľať,“ zakončil Microsoft rozhovor reagovaním na to, či nás čakajú aj ďalšie série, napríklad tá s krycím názvom Lockhart. Jednotlivé série by sa mohli líšiť nielen dizajnom, ale aj napríklad výkonom či funkciami.

via Business Insider

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Dost těžko se to chápe a vysvětluje, zejména ultraSony fans :D.
    Ale bude to jen o zvyku. Pozitivum nového značení vnímám jako potvrzení kontinuity: padají dotazy typu: bude zakoupená hra hratelná i na příští generaci? (a naopak). Zapadá to, do radikální změny strategie , kterou MS zavedl po průšvihu s Xbox one.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *