Ori and the Will of the Wisps: Nový dátum vydania, collectorka a 120fps na Xbox Series X

Ori and the Will of the Wisps

Microsoft počas The Game Awards 2019 ukázal gameplay trailer k chystanej Xbox exkluzivite Ori and the Will of the Wisps.

Nové pokračovanie plošinovky od Moon Studios má namierené na PC a Xbox One, kde sa dočká vylepšení pre Xbox One X. Tam hra pobeží v 4K rozlíšení pri 60fps. Veľkou novinkou pri traileri však bolo oznámenie nového dátumu vydania. Hra sa totiž dočkala mesačného odkladu, a kým pôvodne mala namierené na naše obrazovky 11. februára/února 2020, stane sa tak až v marci/březnu.

Hru je možné už teraz si predobjednať na Microsoft Store a na Steame, a rovnako tak je možné si spustiť preload cez Xbox Game Pass na PC aj Xboxe. Cena hry bola stanovená na 29,99€. Počas TGA tiež bola ukázaná zberateľská edícia hry, ktorá obsahuje artbook, soundtrack na CD a digitálnej podobe, steelbook a hru na Xbox One.

Ori and the Will of the Wisps
Ori and the Will of the Wisps
Developer: Moon Studios GmbH
Price: 9,89 €

Napokon, zaujímavo k téme nového Oriho prispel aj samotný riaditeľ vývoja Thomas Mahler. Priamo na fóre ResetEra sa totiž vyjadril, že vývojári by hru radi vylepšili na Xbox Series X. Konzola totiž prináša až 2x viac grafického a 4x viac logického výkonu ako Xbox One X, vďaka čomu podporuje aj také veci ako ray tracing, 8K rozlíšenie alebo framerate do 120fps. A práve tretiu menovanú novinku, podporu 120fps, by tvorcovia radi videli vo verzii Will of the Wisps pre Xbox Series X. Mahler vraví, že na trhu už sú dostupné 120Hz televízory a očakáva, že v čase vydania nového Xboxu budú ešte rozšírenejšie. Narovinu však dodal, že rozhodnutie, či hra bude môcť podporovať 120Hz, závisí od Microsoftu.

Ori-and-the-Will-of-the-Wisps-120fps-Xbox-Series-X

via Reddit

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Je to velice hezká hra. Ale tyhle plošinovky už nejsou pro mne. Vyrůstal jsem na klasických digitálních joysticích a analogové ovládání (kdy postava klouže po povrchu) mi leze krkem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *