Xbox Store sa dočká redesignu s dôrazom na 4K

Windows Store icon

Viacerí členovia Xbox Insider programu v posledných dňoch narazili na novú aplikáciu s pracovným názvom Mercury. Po jej zapnutí sa užívateľom zobrazí len úvodná obrazovka aplikácie so slovami, že dorazí už čoskoro.

Na obrazovke môžeme vidieť niekoľko artworkov hier so zaoblenými rohmi, čím sa približuje ku Game Baru a novej Xbox Game Pass aplikácii pre Windows 10, ale aj k PlayStation 4 a PlayStation Store. Najnovší update systému pre Xbox One priniesol updatované bočné menu Xbox Guide, ktoré sa tiež pohráva so zaoblenými okrajmi. Môže to znamenať, že Microsoft plánuje viac zaobliť dizajn systémového UI ako na dnešnom Xboxe, tak na Xbox Series X.

A zdá sa, že updatovaný Microsoft Store bude jednou zo súčastí tohto užívateľského zážitku. Ako bude vyzerať, nám totiž naznačuje práve aplikácia Mercury, ktorá bola údajne nanovo vybudovaná s pomocou novej architektúry a je priamo navrhnutá pre 4K televízory. Je to obchod, ktorý je určený primárne pre budúcu generáciu Xboxu, ale pobeží aj na súčasnom.

Nový Microsoft Store by mal byť takmer totožný s dnešným Windows Store, ale je tam veľa zmien pod kapotou, ktoré by sa mali odraziť aj na jeho celkovej rýchlosti.

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *