Najnovší update systému Xbox One odstránil prehliadač súborov

File Explorer

Najnovšia aktualizácia systému konzoly Xbox One so sebou priniesla nový dizajn užívateľského rozhrania a drasticky upratala sekciu My games & apps. Ale to nie je všetko.

Veľmi potichu totiž Microsoft odstránil File Explorer aplikáciu, ktorá mala veľmi veľký význam. Vďaka nej mohli totiž užívatelia pristupovať ku stiahnutým súborom, či už bola reč o dokumentoch, videách alebo obrázkoch stiahnutých z internetu, ktoré ste si chceli nastaviť ako wallpaper. Po novom však k týmto súborom nemôžete pristupovať, pretože neexistuje žiaden spôsob, ako sa k nim dopátrať.

Na otázku nášho redaktora Hidana bolo odpovedané, že aplikáciu používalo veľmi málo ľudí a preto sa ju spoločnosť Microsoft rozhodla odstrániť. Na druhú stranu, prehliadač Edge ešte stále umožňuje sťahovať súbory do pamäte konzoly, lenže neumožňuje k nim pristupovať, takže užívatelia sú v zvláštnej situácii, kedy môžu zahltiť pamäť konzoly s nepoužiteľnými súbormi.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. 1. júna 2020

    […] Baru a novej Xbox Game Pass aplikácii pre Windows 10, ale aj k PlayStation 4 a PlayStation Store. Najnovší update systému pre Xbox One priniesol updatované bočné menu Xbox Guide, ktoré sa tiež pohráva so zaoblenými okrajmi. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *