Takto vyzerá chystaná Razer klávesnica a myš pre Xbox One

Razer Xbox Keyboard Mouse
Microsoft a Razer plánovali bližšie predstaviť svoju „gaučovú“ klávesnicu a myš pre Xbox One až na CES 2019, ale vďaka grafike na webovej stránke už teraz máme možnosť.

Ako môžeme vidieť, jedná sa o profesionálnu mechanickú klávesnicu a podsvietením Xbox Dynamic Lightning, ktorý je vlastne konzolovou verziou systému Chroma. Svoje využitie si nájde v rôznych hrách, ako napríklad vo Warhammer: Vermintide 2. V kooperatívnej strieľačke bude XDL využívať LED-ky horného radu kláves na zobrazovanie zdravia. Klávesnici nechýba ani podložka pod myš, avšak z obrázku na webe Razeru nie je jasné, či bude vysúvateľná zvnútra klávesnice alebo bude pripojiteľná, aby bola vhodná pre čo najširšie spektrum hráčov.

Klávesnica tiež namiesto pravého Ctrl tlačidla obsahuje celkom nové Xbox Guide tlačidlo, ktoré umožní hráčom vysunúť bočné menu. Do budúcna by to ale mohlo znamenať príchod počítačového Game Baru na konzolu, kde by si hráč pomocou klávesových skratiek mohol rýchlo spustiť niektoré funkcie, ako sú streamovanie, nahrávanie klipu alebo robenie screenshotov. Otázna zostáva výdrž batérie. Tu však dúfame, že Razer prinesie riešenie, ktoré sa nebude vybíjať veľmi rýchlo. Možnosť pripojiť headset ku klávesnici v tejto chvíli ostáva záhadou, bolo by to však príjemné prekvapenie pre tých, ktorí chcú hrať multiplayer.

Samotná podpora klávesnice a myši má už teraz podporu niekoľkých hier. Medzi prvými hrami sú Fortnite, Minecraft a Warframe. Do budúcnosti svoju podporu prisľúbili aj hry Bomber Crew, Deep Rock Galactic, Strange Brigade, Vermintide 2, War Thunder, X-Morph Defense. Tieto dostanú podporu ešte tento mesiac. V budúcnosti ešte podporu očakávajú Children of Morta, DayZ, Minion Master, Moonlighter, Vigor, Warface a Wargroove.

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *