Far Cry 5 môže teasovať nové pokračovanie série Driver

Driver San Francisco
V hernom svete sa to posledných pár dní hemží radosťami (a v našom prípade aj starosťami) okolo Far Cry 5. Hra potešila niekoľkými vecami – v prvom rade ponúka tradičnú zábavu, ktorá sa dá od tejto série čakať, v druhom rade ponúka natívne 4K na Xbox One X.

Vo Far Cry 5 sa ale možno ukrýva potenciálny odkaz na sériu Driver, ktorej posledné pokračovanie vyšlo v septembri/září 2011 na Xbox 360. Odvtedy však, aj napriek tomu, že San Francisco bolo najúspešnejším dielom série, Ubisoft o sérii mlčal. Dobre, nie tak celkom – vydal Renegade pre Nintendo 3DS a Speedboat Paradise na mobily v roku 2014. No jedná sa len o maličké spin-offy, ktoré majú od triple-A častí veľmi ďaleko. A tak je možné, že Ubisoft pomaly pripravuje nového Drivera a ukáže ho už na E3 2018.

Naznačovať tomu môže kalendár ukrytý v jednej z kabín umiestnených pri ceste na severe Hope County, v regióne, ktorý ovláda Joseph Seed. Mimochodom, veľmi ťažký región, ak sa náhodou rozhodnete začať tu. Samotná kabína vyzerá zvonku obyčajne, no má otvorené dvere a dá sa vstúpiť dnu. Vnútri zaujme nástenka, ktorá obsahuje kalendár. Práve tento kalendár prezentuje klasické americké auto, ktoré pripomína ikonický Dodge, v ktorom v sérii Driver jazdieval Tanner. Zaujímavé je však aj to, že kalendár poukazuje na september 2018.

Je to mesiac, v ktorom Ubisoft vydal posledné dva konzolové tituly zo série Driver: San Francisco (Xbox 360, PS3, PC) a Renegade (3DS). Ubisoft sa navyše v uplynulých mesiacoch zmienil o tom, že v snahe o zvýšenie kvality svojich titulov sa rozhodol odložiť – Far Cry 5, The Crew 2 a neohlásené pokračovanie série. Samozrejme, tou neohlásenou hrou môže byť pripravovaný Splinter Cell alebo úplne iná hra. Pravdu vie v tejto chvíli len Ubisoft.

K oznámeniu odkladu hry však došlo v čase, kedy jej vývoj prebiehal v plnom prúde, čo dokazuje aj fakt, že Ubisoft mal jej vydanie naplánované na fiškálny rok 2018-2019, ktorý by trval od 1.4.2018 do 31.3.2019. Do tohto rámca spadá aj mesiac september/září, kedy zvyknú vychádzať mnohé populárne tituly, ako je FIFA, NHL alebo Forza.

Far Cry 5 Driver Teaser

Upozornenie: Plný screenshot je v 4K (~11MB)

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. 4. septembra 2018

    […] Xboxer se han hecho eco de este particular hallazgo. En una de las chozas que hay repartidas por la […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *