Poľský Microsoft omylom odhalil podporu klávesnice, myši a Office na Xbox One

Xbox One S Mouse Keyboard
Poľskému Microsoftu sa omylom podarilo v predstihu zverejniť tlačovú správu, v ktorej spoločnosť informovala o dlho diskutovanej a plánovanej podpore klávesnice a myši na Xbox One.

Správa informuje o novej aktualizácii pre Xbox One, ktorá zaviedla oficiálnu podporu klávesnice, myši a webkamier pre Xbox One. Hovorí sa tu o podpore počítačových periférií v aplikáciách a dokonca aj v hrách, pokiaľ ju tam zapracujú vývojári. Svoje využitie by si to mohlo nájsť v Minecrafte (ktorý to už podporuje), v stratégiách, ktoré sú vyložene navrhnuté pre myš, a mohlo by to tiež otvoriť cestu takým hrám, ako je League of Legends.

Za zmienku tiež stojí podpora webkamier, kde Microsoft rovno uvádza trojicu modelov LifeCam HD-3000, LifeCam Cinema a LifeCam Studio, ktoré Microsoft testoval s hráčmi. Sú to Full HD kamery vhodné na streamovanie cez Mixer; posledné dva menované modely sú tiež vybavené širokouhlým objektívom a redukciou šumu. Posledným pozoruhodným bodom správy je Office pre Xbox. Vďaka tomu by mohol Xbox v podstate slúžiť ako taký cenovo dostupný počítač s pekným výkonom. Svoje využitie by si našiel napríklad u študentov, ktorí by chceli aj hrať hry aj pracovať, a nechcú zrovna za počítač minúť 1800€.

Na konci už len pobaví komentár, že vďaka zjednoteniu periférií a systémov medzi Xbox One a PC (Windows 10), možno nahradiť zaužívaný pojem PC Master Race novým pojmom Xbox Master Race.

Office 365

via GamerPros.co; Sector

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

3 komentáre

  1. StriderCZ píše:

    Tyhle úniky mají něco do sebe….
    Ne že bych plánoval hraní s myší a klávesnicí, ale chápu, že přiblížení PC a Xboxu má něco do sebe.

  2. StriderCZ píše:

    Tak to by byla BOMBA!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *