Ubisoft nedokáže vyriešiť problém s klávesnicou a myšou v Rainbow Six Siege na konzolách

Rainbow Six Siege Year 5

Rainbow Six Siege je jedna z najpopulárnejších hier za posledných pár rokov, s neuveriteľným počtom hráčov cez 55 miliónov. Vývojári z Ubisoftu pokračujú vo vydávaní free updatov v podobe 3 mesačných sezón, kde balancujú ich komplexný multiplayerový sandbox a adresujú komunitné problémy.

V roku 2019 malo R6 (Rainbow Six) konštantné problémy s cheatermi, DDoS útokmi, boostingom, exploitmi a všeobecnou toxicitou (povedzme na rovinu, že iba cheateri a DDoS útoky sú reálnym problémom v tejto hre.. a bol som pri tom). Tieto problémy však prekonali a hra dostala cenu „Best Ongoing Game“, ale konzoloví hráči to mali veľmi zlé. Odkedy sa začali používať klávesnice a myši na konzolách, tak v hre narastal problém, ktorý priamo ovplyňoval gameplay.

Ubisoft formálne nepodporuje myš a klávesnicu v R6 pre konzoly a tak si hráči, ktorí chceli nasilu hrať s klávesnicou a myšou, museli zaobstarať adaptéry od rôznych firiem, funčkných ako na Xbox One, tak PS4. Zariadenia podporujú plný rozsah myší a klávesnice pre akúkoľvek konzolovú hru, kde emulujú input ovládača, takže hra to vôbec nezistí.

Táto situácia spôsobuje tažkú hlavu pre developerov z Ubisoftu, ktorí sa snažia udržať už aj tak krehko vybalancovaný gameplay v tejto vysoko kompetitívnej hre. Obratnosť a rýchlosť, ktorú dodáva myš sa len ťažko prekoná za pomoci ovládača a na konzolách je právom považovaná za cheatovanie. Nepredpokladá sa totiž, že niekto bude používať niečo iné ako ovládač.

https://images4.alphacoders.com/676/676369.jpg

Vývojár Craig „ItsEpi“ Robinson sa k tomu vyjadril v Logic Bomb Podcaste. V podcaste povedal, že hráči sa cítia vynechane a majú pocit, že vývojári kašlú na konzolovú verziu a radšej riešia PC. To však nie je pravda. Problém je ten, že so súčasnou technológiou, na ktorej hra beží, nevedia s týmto problémom nič urobiť.

Fortnite to napríklad skúšal už dávnejšie a nepochodil dobre. Stačilo dať rýchly firmware update na adaptér a situácia sa vrátila do pôvodného stavu. Microsoft sa tiež snažil pomôcť vývojárom aj férovým hráčom, ale neúspešne. Je to problém, ktorý nemá jasné riešenie a v takto ťažko kompetitívnej hre predstavuje obrovský problém.

Konzoloví hráči zatiaľ budú musieť trpieť hráčov, ktorí hrajú neférovo. Konieckoncov, keďže na to používajú adaptér a hra oficiálne nepodporuje klávesnicu a myš, je to cheatovanie. Ultimátne rozhodnutie však zostáva na Ubisofte, ale z vyjadrenia vývojára je jasné, že to nebude tak skoro. Keďže je to prevažne problém hardvéru s prvkami softvéru, nemyslím si, že v najbližších pár rokoch to bude vyriešené a problém bude pretrvávať. Na 100% sa toho zrejme nikdy nezbavia, ale tipujem, že sa budú diať drastické zmeny.

Martin Botlo

Hardbass and Kvas

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *