Project Scorpio ponúkne pokročilý systém chladenia, vďaka čomu je menší než Xbox One

Project Scorpio Heatsink

Microsoft nám už niekoľkokrát v minulosti ukázal, že dokáže napchať výkonný hardvér do malého tela. Inak tomu nie je ani pri Scorpiu, ktoré ponúkne pokročilý systém chladenia.

Microsoft tak potvrdil pokročilý systém chladenia, o ktorom informácie unikli na poslednú chvíľu a tak nejak sme naň poukazovali aj my. Niektorí dokonca uvádzajú, že chladiaci systém, ktorý využíva Scorpio, je state-of-the-art, teda v súčasnosti najpokročilejší systém, aký sme kedy mohli vidieť. Pozostáva z dvoch častí.

Radiálny ventilátor – Ide o superrýchly ventilátor, ktorý rýchlo vyťahuje vzduch a zároveň ho komprimuje tak, aby udržoval horúci Scorpio Engine pod ním čo najchladnejší. Zároveň bol navrhnutý tak, aby bol čo najmenej hlučný, takže nečakané hluky typu PS4 alebo PS4 Pro by nemali hroziť.

Parná komora – Vodné chladenie poprvýkrát v hernej konzole! Okrem superrýchleho ventilátoru Project Scorpio disponuje ešte dodatočným, pokročilým systémom vodného chladenia, ktorý tvorí väčšia „parná“ komora. Túto dnes možno nájsť len na hi-endových herných počítačoch či notebookoch, napríklad v tých od Alienware. Aj ona napomáha k tomu, aby bol Scorpio Engine čo najchladnejší.

Project Scorpio Cooling

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *