Microsoft predstavuje prvú VR hru, Starship Commander!

Starship Commander

Microsoft a štúdio Human Interact práve predstavili svoju prvú VR hru Starship Commander a vyzerá to, že tak máme oznámenú prvú hru pre Project Scorpio. Pôjde však len o konzolovú exkluzivitu, hra totiž vyjde aj na PC.

Už od samého začiatku je hra budovaná pre Oculus Rift a HTC Vive, pričom aspoň jeden z nich by mohol podporovať Project Scorpio. Starship Commander možno však pokladať za skutočnú revolúciu. Hra ako taká sa odohráva vo vesmíre a je to niečo medzi Elite: Dangerous, Star Trek VR od Ubisoftu a filmom Interstellar. Ste veliteľom vlastnej lode a tak to budete práve vy, kto rozhoduje o úspechu misie. Ale to nie je to, čím hra vyniká.

Starship Commander totiž ponúkne plne interaktívnu AI, ktorá je postavená na Cortane! Microsoft totiž poskytol vývojárom svoje AI technológie, ktoré využíva on sám vo Windows a na Xboxe. Takže okrem toho, že riadite posádku, budete komunikovať aj s plne interaktívnou umelou inteligenciou, ktorá zvláda množstvo príkazov. S umelou inteligenciou, ktorá rozumie Vám a vášmu hlasu. Zdá sa teda, že prvá VR hra, v ktorej má prsty Microsoft, je viac, než len ďalším vesmírnym titulom. Je to ukážka niečoho, čo bude zrejme čoraz populárnejšie vo VR hrách pre Xbox.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *