Warframe odstránilo mikrotransakciu, ktorú jeden hráč zaplatil 200-krát

Warframe Plains of Eidolon
Prítomnosť mikrotransakcií v hrách, pokiaľ si navyše aj samotnú hru musíte kúpiť, veľmi nepoteší. Hlavne, keď je celá hra postavená na nich, ako tomu bolo pri nemenovaných hviezdnych vojnách. V prípade free-2-play hier sa s nimi ale treba vysporiadať – je to jediný zdroj príjmov vývojárov.

Výnimkou nie je ani Warframe, obľúbená vesmírna MMO, ktorú mnohí prirovnávajú k „otcovi“ Destiny. Ten tiež obsahuje mikrotransakcie, no vývojári s nimi – ak je to nutné – robia poriadok. Hra už krátko po vydaní dala hráčom možnosť mať zvieratká Kubrows, ktoré im mohli pomáhať v misiách. V súvislosti s nimi však do hry pribudla aj customizácia. Využívala spomínané mikrotransakcie k tomu, aby hráči mohli získať vysnívanú farbu, pričom niektoré boli typické, iné boli vzácne.

Warframe Kubrows

Systém bol však postavený na podobnom princípe ako loot boxy, takže hráči dostali za poplatok náhodnú farbu. Tie, ktoré sa im nepáčili, im ostali v inventári a mohli ich predať ďalším hráčom už za hernú menu. Jeden hráč sa ale nezastavil a kvôli farbe zvieratka si tento hráč zakúpil mikrotransakciu až 200-krát. Netrvalo dlho, než si toto nečakané chovanie všimli vývojári a rozhodli sa, že je treba zakročiť. Vývojári vtedy pochopili, že neúmyselne vytvorili výherný automat a skôr, než by hra čelila kritike za hazard, funkciu upravili.

Trvalo im to zhruba deň, deň a pol, než odstránili spomínaný prvok. Pre vývojárov to bola síce lukratívna vec, priznávajú, ale išla proti princípu Kubrows aj hry Warframe ako takej. Mikrotransakcia stála 10 Platinum coinov, čo je v prepočte zhruba 67 centov. Spomínaný hráč tak len kvôli farbe zvieratka minul 134 dolárov. Opravný patch Hotfix 14.0.5 tak vyšiel zhruba rok po oficiálnom vydaní hry, v lete 2014.

via Kotaku

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *