Microsoft kupuje LinkedIn za 26 miliárd dolárov!

LinkedIn

Aj keď dnes večer vypukne E3 a Microsoft sa bude najbližších niekoľko hodín venovať výhradne Xboxu, tak spoločnosť robí aj mnohé ďalšie veci. Jednou z nich je aj odkúpenie portálu LinkedIn za viac ako 26 miliárd dolárov! Presnejšie, 26,2. Dôvod, prečo sa Microsoft rozhodol kúpiť LinkedIn za toľko peňazí, je prostý: Stránka súvisí úzko s produktivitou a je to vlastne taká profesijná sociálna sieť, ktorú využívajú aj riaditelia veľkých spoločností, aby si urýchlili diskutovanie po internete. Pretože nie každý má Facebook a hlavne, ten je rušivý.

LinkedIn by tak mohol po novom spadať do portfólia produktívneho softvéru a služieb, ktoré Microsoft vlastní. Sem patrí najmä Office, potom však aj rôzne iné, najmä mobilné appky, ktoré Microsoft odkúpil v minulých rokoch. Asi mu nikto nepovedal, že sa dali stiahnuť zadarmo. Plus, LinkedIn bude fungovať aj naďalej rovnako, ale mohlo by tu dôjsť k nejakému tomu prepojeniu s Office. Microsoftu však táto akvizícia prinesie aj štatistiky z profesionálneho sveta, takže bude môcť lepšie vylaďovať svoj softvér. Vlastne, obe veci už MS potvrdil aj v tlačovej správe, kde priamo spomína Office 365 aj firemné služby Dynamics.

via 9to5mac

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *