EA neprestane dávať loot boxy do športov ako je FIFA alebo NHL

FIFA 16

Viaceré európske úrady v minulých týždňoch prehlásili, že EA porušuje tamojšie zákony o hazarde, pokiaľ ide o prítomnosť loot boxov v hrách. Jednou hrou, ktorá tieto zákony porušuje významne, je séria FIFA s režimom Ultimate Team.

Belgicko aj Holandsko v súvislosti s tým vyzvali EA, aby zo svojej hry odstránila loot boxy, v opačnom prípade budú musieť byť tieto hry stiahnuté z trhu. Dokonca existuje možnosť, že predstavitelia týchto firiem budú v prípade nedodržania podmienok trestne stíhaní, čo tiež nie je najlepšia vyhliadka do budúcnosti. Generálny riaditeľ Andrew Wilson však v hovore s investormi povedal, že neplánujú z hry odstrániť loot boxy.

Wilson uviedol, že rôzni partneri z herného priemyslu, ako aj regulátori, sa zhodli na tom, že režimy Ultimate Team v hrách FIFA, NHL, Madden NFL a NBA Live nemožno pokladať za gambling. „Neveríme, že FIFA Ultimate Team – všetky loot boxy – sú gambling,“ povedal šéf EA. Dodáva tiež, že EA robí rôzne opatrenia, napríklad zakazuje vynášať obsah spojený s mikrotransakciami von z hry, tak bojuje aj proti tomu, aby sa dostali do nelegálneho prostredia. Okrem toho tvrdí, že hráči vždy dostanú stanovený počet položiek vo FUT balíčku. Tieto veci však nemožno predávať ďalej za reálne peniaze.

V princípe teda neprestaneme. Budeme vždy myslieť na našich hráčov. Budeme vždy hľadať spôsob, ako priniesť tieto zážitky v čo najtransparentnejšej, zábavnej, spravodlivej a vybalancovanej forme pre našich hráčov. A budeme o tom diskutovať s regulátormi po celom svete.

– Andrew Wilson, generálny riaditeľ EA

FIFA FUT

via SeekingAlpha

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Rado píše:

    budú myslieť na prachy a nie na hráčov. NHL je totálny patok.

  2. Rado píše:

    inak včera sa EA dušovalo, že ich odhad predaných xboxone je sotva 30 mil. Toto sa mi fakt zdá ako haluz a výplod EA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *