Facebook oznámil sebestačný Oculus Rift

Oculus Rift

Virtuálna realita od Oculus Rift nás sprevádza na PC aj na mobiloch. Na počítači je to samozrejme klasický Rift, na telefónoch to je Samsung Gear VR. Mobilná realita je však kompatibilná len s vlajkovými modelmi telefónov Samsung a tie nemá každý.

Preto sa pripravuje ďalšie zariadenie, ktoré bude vhodné úplne pre všetkých. Má sa jednať o novú virtuálnu realitu, ktorá by bola standalone. Teda, bolo by to riešenie kombinujúce to najlepšie z Riftu a Gear VR. Bude sebestačné, bude mať vlastný hardvér a k jeho použitiu nemusíte mať ani Galaxy S7 ani výkonný počítač. A zrejme z neho nebudú vytŕčať žiadne káble, teda až na nabíjací, ktorý budete musieť raz za niekoľko hodín použiť.

Facebook oznámil, že toto zariadenie je len vo veľmi raných fázach vývoja. Znamená to teda, že viac uvidíme až o niekoľko rokov, kedy budú technológie vyspelejšie. Nakoniec, bude veľmi zaujímavé sledovať, čo to bude zač. V redakcii sme si predstavili niečo, čo by v sebe mohlo mať ukrytý hardvér telefónu, niečo ako Gear VR so vstavaným mobilom vnútri.

Oculus Rift Standalone

via VRheads.com

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *