Project Scarlett vraj môže podporovať Oculus Rift S

Oculus Rift S

Isto si mnohí spomínajú rok 2016, kedy Microsoft predstavil Project Scorpio a okrem hardvérových špecifikácií a podpory 4K hrania potrvdil aj podporu vysokokvalitného VR.

Ako sa však blížilo predstavenie finálneho produktu, Xbox One X, Microsoft prestal o VR hovoriť. Nakoniec sme sa s odstupom času dozvedeli, že spoločnosť upustila od plánov. Jedným z dôvodov bolo aj, že Microsoft nechcel komplikované riešenie a očakával plne bezdrôtový headset.

Väčšina headsetov je však ešte aj dnes závislá na kábloch a nájsť plne bezdrôtové VR je skôr zázrak. Isto, bezdrôtovosť si môžete pridať k HTC Vive prostredníctvom adaptéru, ten však stojí 300€. Potom je tu bezdrôtový Oculus Go, ktorý však vychádza z mobilného hardvéru.

Microsoft tak možno zavedie podporu Oculus Rift S na konzole Project Scarlett. S tvrdením prišli moderátori podcastu Coffee & VR, ktorí vraj túto informáciu zachytili od dôveryhodného zdroja cez Discord. „Od niekoho, komu veríme, sme počuli, že sa môže chystať niečo medzi Microsoftom a Oculusom a že chcú priniesť Rift S na budúci Xbox.“

Pre Microsoft aj užívateľov by mohlo ísť v konečnom dôsledku o výhodné riešenie. Spoločnosť by nemusela investovať do vývoja vlastného headsetu, takže by ušetrila. Zákazníci by zas mali výhodu, že headset by bol kompatibilný s konzolou aj PC. Pre headset je navyše už teraz k dispozícii množstvo obsahu, vrátane hier ako Stormland alebo Beat Saber. Výhodou je aj, že Oculus Rift S nevyžaduje externé senzory a tak stačí len headset, kábel a dvojica pohybových ovládačov.

Oculus Rift with Xbox One Controller
Súčasťou balenia prvého Oculus Rift headsetu bol aj bezdrôtový Xbox One ovládač

Zaujímavosťou je aj to, že Microsoft a Oculus už dávnejšie spojili sily. Prvý Oculus Rift totiž priamo v balení obsahoval bezdrôtový Xbox One ovládač. Ďalšou zaujímavosťou je, že Microsoft vlastní určitý % podiel Facebooku, ktorému patrí Oculus. Sony medzičasom potvrdilo, že budúci PlayStation bude podporovať terajší PlayStation VR headset.

Inou zaujímavosťou je, koľko štúdií Xbox Game Studios má skúsenosť s vývojom hier pre VR:

  • 343 Industries: Halo: Recruit (2017)
  • Compulsion Games: We Happy Few: Uncle Jack Live VR (2018)
  • Double Fine Studios: Psychonauts in the Rhombus of Ruin (2017)
  • inXile Entertainment: The Mage’s Tale (2017)
  • Mojang: Minecraft: Gear VR Edition, Oculus Rift Edition (2016)
  • Ninja Theory: Hellblade: Senua’s Sacrifice VR Edition (2018), Star Wars: Vader Immortal Ep.1-3 (2019-20??)

via svg.com; Road to VR

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    To by bylo rozhodně zajímavé. Momentálně nad VR neuvažuji, ale tohle by mohlo fungovat.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *