V týchto hrách si navštívil Londýn

Máme to čierne na bielom: Watch Dogs Legion sa odohráva v Londýne a pridáva sa tak k hojnému počtu open-worldoviek, ktoré sa neodohrávajú na pôde USA. Vedel si ale, že open-worldový Londýn si mohol navštíviť v hrách už niekoľkokrát na rôznych konzolách?

Assassin’s Creed: Syndicate (2015) – PC, Xbox One, PS4

Britská metropola sa totiž objavila v rôznych tituloch a zrejme ako prvý ti teraz zíde na um Assassin’s Creed Syndicate, kde si mohol objavovať krásy aj nekalosti viktoriánskeho Londýna hraním za súrodencov Jacoba a Evie Frye. Cestou ti zrejme neušli ani stretnutia s velikánmi ako bol Charles Darwin, Charles Dickens alebo Alexander Graham Bell. Bol to zároveň posledný „starý“ diel série, po ktorom nasledovala dvojročná pauza a vydanie Assassin’s Creed Origins, ktorý sa odohrával v Egypte a zmenil hru zo stealthovej hack’n’slash na odľahčenú open-worldovú RPG.

The Getaway (2002) – PlayStation 2

Dávnejšie si mohol brázdiť ulicami Londýna v sérii hier Getaway od Sony. Hry vyšli ešte na PlayStation 2 a hovorilo sa, že séria bude pokračovať aj na PS3, kde síce bola teasovaná nová hra v novej grafike, ale nikdy sme sa jej nedočkali. A vlastne sa jej nedočkáme ani na PlayStation 4, pretože štúdio, ktoré na hrách pracovalo, Sony zatvorilo. Značka sa tak dočkala len dvoch veľkých titulov – The Getaway (2002) a The Getaway: Black Monday (2004). Na PlayStation VR vyšiel menší zážitok s názvom The London Heist, ktorý sa v uplynulých týždňoch pretransformoval v niekoľkohodinovú kalbu v podobe Blood & Truth VR.

Gangs of London (2006) – PlayStation Portable

Inou londýnskou gangsterkou z dielne Sony zas bol titul Gangs of London určený výhradne pre PlayStation Portable (PSP). Keď tak nad tým premýšľam, išlo vlastne o hru od toho istého štúdia, ktoré robilo na sérii Getaway. Titul pre PSP ponúkal príbehový režim, možnosť pridať sa k niektorému z piatich gangov, režim zaberania teritórií pri stole. Hráči tiež mohli navštíviť britskú krčmu a zahrať si britské hry, prípadne mohli ísť do ulíc ako turisti a pofotiť dominanty Londýna. Čerešničkou na torte je, že hra vychádzala prakticky zo skutočnej mapy Londýna, takže po 100 nahraných hodinách by ste sa v centre určite nestratili!

GTA London ’69 (1999) – PC, PlayStation

Pri gangoch ešte ostaneme, ale vrátime sa o dobrých 50 rokov dozadu. Vitajte v GTA: London 1969. Išlo o datadisk pre úplne prvé GTA, ktorý sa odohrával v uliciach Londýna so všetkým, čo k tomu patrí. Autobusy s britskými vlajkami, jazda v protismere či na dnešnú dobu poriadne retro účesy postáv, ktoré odpovedajú vtedajšej hudbe. Mimochodom, práve originálny soundtrack hry si získal pozitívne hodnotenia.

Midnight Club: Street Racing (2000) – PlayStation 2, GameBoy Advance

Herné návštevy Londýna zavŕšime ešte jednou hrou od Rockstaru: Midnight Club: Street Racing. Respektíve od Angel Studios, ktoré robili aj Midtown Madness predtým, ako sa premenovali na Rockstar San Diego. Prvý diel zo série Midnight Club sa odohrával na viacerých miestach a jedným z nich bol aj Londýn. Na rozdiel od Londýna v GTA sme si ho tu však mohli vychutnať v 3D grafike, čo má však sčasti na svedomí aj to, že hra vyšla už na PS2.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *