Kotaku: Microsoft chystá lacnejší Xbox Scarlett bez mechaniky

Xbox One S All-Digital

V priebehu tohto roka sme počuli, že Microsoft nepripravuje jednu, ale dve next-gen konzoly, aby dokázal konkurovať cenou aj výkonom.

Pri oznámení next-gen iniciatívy Project Scarlett to však vyzeralo, že spoločnosť pracuje len na jednej next-gen konzole. Zároveň prehlásil, že konzola bude mať Zen 2 procesor, Navi GPU, GDDR6 RAM, rýchle SSD. Taktiež, že zvládne hardvérový raytracing, bleskové načítavanie, 8K rozlíšenie a framerate do 120Hz. Z tohto pohľadu to vyzerá, že PS5 aj nový Xbox ponúknu rovnaký hardvér a rozdiel bude len v službách a hrách.

Podľa zdrojov blízkych serveru Kotaku však Microsoft naďalej chystá dve konzoly. Okrem základnej s krycím názvom Anaconda máme totiž očakávať lacnejší Lockhart bez mechaniky. Opäť tak počujeme názov, ktorý sa objavoval už pred pár mesiacmi a nejaký čas sa zdalo, že táto verzia bola zrušená. Podľa Kotaku bude táto lacnejšia alternatíva ďalej ponúkať SSD a výkonný next-gen hardvér. Rozdiel bude v tom, že bude viac zameraná na Game Pass, podobne ako Xbox One S All-Digital Edition. Vďaka nemu dokonca Microsoft kraľoval predajom konzol vo Veľkej Británii.

Jason Schreier s odvolaním na svoje zdroje a istého herného vývojára vraví, že po stránke grafického výkonu má Lockhart blízko k PS4 Pro. Zároveň však platí, že konzola má výkonnejší procesor, než Xbox One X. Vo výsledku by mala táto konzola ponúknuť zážitok v 1440p 60fps. Oproti tomu Anaconda bude zameraná čisto na 4K 60fps, s možnosťou dosiahnutia 8K v niektorých prípadoch.

Microsoft odmietol správu komentovať.

via Kotaku

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *