Xbox E3: Microsoft oznámil novú generáciu Xboxu, Project Scarlett

Na samom konci prezentácie Microsoft priblížil svoje predstavy o tom, ako má vyzerať budúca generácia konzol Xbox – Project Scarlett.

Prioritou pri novej generácii konzol už nie je televízia, televízne funkcie alebo snaha premeniť Xbox na set-top box. Pri novom Xobxe si totiž Microsoft kladie za prioritu jedinú vec: hranie.

Microsoft si kladie za prioritu zníženie načítavacích časov, čo chce docieliť softvérom aj hardvérom. Práve hardvér je v prípade budúcej generácie zaujímavý a konečne ho máme jasný. Project Scarlett využíva customizovaný Zen 2 procesor a grafický čip Navi, pričom tieto sú 4-krát výkonnejšie oproti Xbox One X. Doplniť to má GDDR6 pamäť a SSD, ktoré má zároveň využitie ako VRAM, čo prináša viac ako 40-násobné zvýšenie plynulosti výpočtov.

Technologické vychytávky si nájdu uplatnenie napríklad pri variabilnom refresh rate do 120fps, hardvérovo akcelerovanom raytracingu či možnosti dosiahnuť 8K v hrách. Samozrejmosťou je spätná kompatibilita zahŕňajúca všetky predošlé generácie konzol a príslušenstvo z Xbox One.

Konzola vychádza na vianoce 2020 spolu s Halo Infinite. A tiež predstavuje štandard pre budúcnosť cloudového hrania.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Rado píše:

    super, tak to má vyzerať nextgen.

Pridaj komentár