Duke Controller dostáva zelenú, Microsoft zahájil jeho výrobu!

Xbox Duke Controller
Tí, ktorí boli xboxermi od samého začiatku, vedia, že prvý Xbox bol jednoducho veľký. Mal veľký výkon, veľké rozmery, stál veľké peniaze, a mnohí si vybavia ten veľký ovládač. Pre svoje obrie rozmery si získal označenie Duke Controller a zdá sa, že tento názov mu ostal až do roku 2017. Totiž, Duke Controller je späť!

Nápad s vrátením Duke Controlleru do výroby pôvodne prišiel jeho inžinier, Seamus Blackley. Nostalgia ho popadla už v decembri/prosinci 2016, kedy vravel, že chce spracovať Microsoft a dať Duke Controlleru druhú šancu. Nakoniec ale jeho myšlienka zaujala firmu Hyperkin, ktorá už v júni/červenci zverejnila prvý teaser. Ubehlo pár mesiacov a Hyperkin so Seamusom zhotovili prvý funkčný prototyp, ktorý už nechali schváliť Microsoftom. A výsledok?

Microsoft certifikoval ovládač a sám ho uvedie do masovej výroby. Samotný ovládač disponuje 3-metrovým odnímateľným káblom a drobným displejom na mieste, kde kedysi sídlilo logo Xbox. Teraz tu bude znovu, vďaka displeju však bude animované a keď sa ovládač pripojí, prehrá tradičnú Xbox štartovaciu sekvenciu.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *