Killer Instinct je prvá konzolová bojovka s podporou 4K 60fps

Killer Instinct
Microsoft si môže na svoje konto pripísať nový úspech. Jeho konzolovo-exkluzívna bojovka Killer Instinct je totiž prvou, ktorá na konzolách beží v natívnom 4K.

S novinkou prišli opäť profíci z Digital Foundry, ktorí analyzovali gameplay na Xbox One X a porovnali ho s PC a Xbox One verziami hry. Hra už v čase vydania konzoly v roku 2013 ukazovala, ako ďaleko sa vie posunúť grafika v bojovkách. Hra má špičkové vizuálne efekty a dokonca beží v 60fps. Malo to ale jeden obrovský háčik. Zatiaľ čo PlayStation 4 sa pýšila 1080p rozlíšením vo svojich hrách, Killer Instinct na Xbox One debutoval pri 720p.

Killer Instinct
Killer Instinct
Developer: Xbox Game Studios
Price: Free

Hra sa zmenila až časom a obdržala 900p patch. Plus vyšla PC verzia, ktorá bola začiatkom tretej sezóny začlenená do Play Anywhere programu. Práve na počítačoch si mohli hráči prvýkrát užiť 4K 60fps zážitok z bojovky a práve ten si hráči užijú na novom Xboxe. Killer Instinct beží v 4K 60fps na Xbox One X. Ako bonus má vylepšený antialiasing a podporu pre V-Sync, takže grafika bude uhladenejšia a nebude sa trhať.

Obrovským úspechom je ale, že Killer Instinct je prvou konzolovou bojovkou na svete s podporou 4K 60fps. Do partie síce prichádza neskôr, zato bude mať graficky navrch. Tituly ako Injustice 2 alebo King of Fighters 14 totiž na PS4 Pro bežia len v 1440p. Tekken 7 dokonca vytiahne maximálne 1080p na PS4 Pro, na Xbox One beží dokonca len v 720p.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Bambin píše:

    Som zvedavy na Injustice 2 na Xo X.Dufam,ze tiez pojde v 4k.Neviete nahodou,ako to vyzera s tym Patchom?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *