Killer Instinct bude podporovať cross-platform multiplayer medzi Xbox One a PC

Killer instinct

Najnovší Killer Instinct vyšiel najprv na Xbox One, s treťou sezónou hra získala podporu Play Anywhere a najnovšie dorazí na Steam, takže si ju na PC užije viac hráčov. To zároveň značí nárast súperov, proti ktorým budeme môcť bojovať na Xboxe.

Microsoft a Valve sa totiž opäť dohodli na cross-play podpore medzi Xbox One, Windows 10 a Steam verziami hry. Takže si hráči na Xboxe budú môcť zahrať aj proti tým, ktorí si hru kúpili, respektíve stiahli (keďže je to free-2-play a MS zarába na outfitoch) cez Steam. Steameri si tiež budú môcť zahrať proti hráčom, ktorí si stiahli hru cez Windows Store, no a vlastne tak vznikne jedna veľká, zjednotená užívateľská základňa.

Štúdio, ktoré hru vyvinulo, vraví, že funkciu plánujú testovať v živom prostredí už v nasledujúcich týždňoch, aby bola zaistená plná funkčnosť pri launchy hry na Steame. Poteší tak, že funkcia Cross Play bude prístupná priamo cez menu hry a netreba byť prihlásený v žiadnom beta programe. Občas ale môže funkcionalita zmiznúť alebo byť šedivá, teda vypnutá. Neznamená to zrušenie funkcie, len, že údržbu a vylaďovanie chýb.

Killer Instinct vyjde na Steam v nasledujúcich týždňoch, zatiaľ bez pevného dátumu vydania.

via WCCFTech

 

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *