Forza Horizon 4 na PC dostala nový patch, zhoršuje stav hry

Forza Horizon 4 Porsche 356 Emory Special

Toto sa nepodarilo. Forza Horizon 4 je síce naďalej najlepšou závodnou arkádou súčasnosti, ale najnovší patch pre Steam verziu hry tento zážitok výrazne zhoršil.

Hra vyšla začiatkom tohto roka na Steam, približne 2,5 roka po vydaní na Xbox One a Windows Store. Hneď jednou nevýhodou bolo, že hra sa predáva na Steame aj napriek dlhovekosti za plnú cenu (69,99€). Horšie je však, že optimalizácia nie je práve taká, akú by si hráči za tú cenu zaslúžili.

Len minulý týždeň totiž vyšiel patch sľubujúci rôzne opravy a vylepšenia stability. Stal sa však zjavne pravý opak, keďže hráči buď nepociťujú žiadne zlepšenie, alebo naopak sa sťažujú na zhoršenie. Také padanie hry alebo sekanie sa už teraz nemusí prejavovať len v cutscénach a na začiatku závodov, ale aj počas samotného hrania. V súčasnosti sa majú veci okolo hry tak, že až 25% všetkých recenzií na Steame sa sťažuje práve na zlý technický stav portu.

Ten je dokonca tak zlý, že Game Pass/Windows Store verzia beží lepšie na GTX 960, než Steam verzia na RTX 3070. Samotnú hru sme recenzovali ešte v roku 2018 na Xbox One X, kde bežala v nádherných 4K 30fps.

Aktuálne však hra beží v 4K 60fps pri Ultra nastaveniach na Xbox Series X alebo 1080p 60fps na Xbox Series S. Podporuje Smart Delivery, a tak na hranie na nových konzolách ju netreba kupovať znovu.

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *