5 hier pre Kinect, o ktorých ste (ne)počuli

5 hier pre Kinect, o ktorých ste nepočuli

Napohľad sa zdá, že Kinect má málo titulov. Dôvodom, prečo si to mnohí myslia, je, že sme naučení nakupovať hry v kamenných obchodoch a len málo z nás vie o digitálnej distribúcii. Práve tá však ukrýva tituly, ktoré stoja za to.

V dnešnom špeciále sme sa rozhodli zozbierať 5 hier pre Kinect, o ktorých ste mohli, ale aj nemuseli počuť. Väčšina sa dá zohnať len cez Xbox Store a nenájdete ich v žiadnom kamennom obchode na svete. Možno ak, tak len ako kód na stiahnutie – z Xbox Store. Poďme sa teda pozrieť na desatoro z tých, ktoré ste zrejme nikdy nevideli a môžu dodať vášmu Kinectu druhý dych.

Fruit Ninja Kinect 2

Keby sme sa vrátili o takých 7-8 rokov späť v čase, tak by ste znovu stretli mená: Infinity Blade, Tap Tap Revenge, Angry Birds a Fruit Ninja. Všetko to boli hry, ktoré v tom čase zažívali megaboom na iPhone.

Patrili k úplne prvým hrám na iPhone a moderné smartfóny a ukazovali, čo všetko sa dá robiť s dotykovým displejom. Tak sme získali obdobu Guitar Hera, graficky dokonalú RPG od Epic Games, naučili sme vtákov používať katapult a na koniec sme si potrápili reflexy pri sekaní ovocia.

Odvtedy už uplynuli nejaké roky, ale štúdio Halfbrick to neodradilo od produkcie. Vyrobilo Fruit Ninja Kinect 2 pre Xbox One. A teraz to nie je len sekačka na displeji. Teraz sekáte svojimi rukami! Hlavne bacha aby ste pri tom niekomu nesekli takú, že sa nespamätá ;-).

Fruit Ninja Kinect 2
Fruit Ninja Kinect 2
Developer: Halfbrick Studios
Price: 14,99 €

Viktor Kalvachev’s Blue Estate: The Game

Nuže, vždy sme chceli strieľačku na Kinect. Dokonca nám jednu sľubovali už pri Xboxe 360. Skutek utek‘ a my sme mohli ďalej čakať. Až do roku 2015, kedy bez väčších fanfár vyšla on-railovka Blue Estate.

Čo mám o nej povedať? Asi toľko, že je to taká mafiánska satira (Mafstory, niekto?) podľa predlohy rovnomenného komiksu Viktora Kalvacheva. Máte toho zabiť čo najviac, čakajú vás náročné súboje s bossmi (ten prvý som dal na niekoľký pokus!) a napohľad jednoduché pohyby, z ktorých ale môžete dostať svalovicu.

Mojim osobným odporúčaním je, aby ste rozumeli angličtine. Verte mi, vychutnáte si to! Jaj a ešte jedna vec, je to 18+.

Blue Estate
Blue Estate
Developer: HE SAW
Price: 12,66 €

Air Guitar Warrior

Táto hra zaujala verejnosť aj médiá len pred pár týždňami. Air Guitar Warrior je totiž úplne novou hrou pre Kinect, ktorá kombinuje hudbu, pohyb a drsný príbeh. Chopte do ruky svoju vzdušnú gitaru, začnite hrať skutočnú hudbu, hopnite na lietajúceho žraloka a roztočte to s nepriateľmi tak, ako by to spravil aj David Bowie. A ešte jedna vec, táto hra je dostupná exkluzívne pre Xbox One. Exkluzívne.

Fighter Within

Kinect bol raz prezentovaný ako platforma, na ktorej by sme si mohli zahrať aj hardcorovejšie hry. Napríklad niečo na štýl Assassin’s Creed alebo Tekken. No zatiaľ čo asasíni sú v nedohľadne, jednu bojovku tu máme – Fighter Within od Ubisoftu. Mlátiť sa pred obrazovkou, to je niečo nové. A v porovnaní s tradičnou ruskou bitkou na parkovisku je to niečo netradičné. V tejto hre sa našťastie nemusíte nikoho udrieť tak, ako to skoro spravil boxer Vlado, keď sa ho pýtali na Elektru. Stačí, keď budete rukami mlátiť smerom k obrazovke.

Fighter Within
Fighter Within
Developer: Ubisoft
Price: Free

Disney Fantasia: Music Evolved

Nuže, prejdime na niečo menej bolestivé a viac deckám prístupnejšie. Na Kinectovú úroveň sa svoje hry rozhodlo posunúť aj Disney, ktoré sa inšpirovalo sériou Tap Tap Revenge a vydalo úplne novú hru, Fantasia: Music Evolved pre Xbox One. V nej musíte vlastne v rytme hudby reagovať na to, čo vidíte na obrazovke. Skoro ako keď ste v dávnych časoch (2010) ťukali na obrazovky svojho iPodu touch, aby ste dosiahli 100% skóre v Tiestovi.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *