Scalebound vstáva z mŕtvych, Microsoft ho priradil iným tvorcom

Scalebound

Scalebound. Videli sme ho už v roku 2014 a okamžite sa z neho začal rysovať system-seller. Bola to totiž hra od japoncov, tí stoja prevažne za PS4 exkluzivitami a menšiu ochutnávku chcel Microsoft dať aj svojim hráčom.

Lenže situácia sa zmenila, keď Microsoft na samom začiatku roka oznámil zrušenie vývoja Scalebound pod štúdiom Platinum Games. Samozrejme to nebolo len také okamžité rozhodnutie, zrušeniu predchádzali zhoršujúce sa vzťahy medzi vývojármi a Microsoftom. A svoj podiel na tom mal rozhodne šéf štúdia, ktorý na Twitteri prirovnal svojich chlebodarcov k hovnám.

Lenže Microsoft plánuje hru oživiť a možno ju znovu predstaví na E3! Istý insider pod menom X-Rays tvrdí, že Microsoft začal na hre znovu pracovať. Vývoj však prevzalo iné štúdio blízke Microsoftu, ktorému spoločnosť verí. Potvrdilo sa teda, že práva na značku vlastní herný gigant a nie štúdio, vďaka čomu bude nový Scalebound opäť exkluzivitou. X-Rays však dodáva: „Chalani, viem, že vás to nadchlo, ale berte na vedomie, že je to len veľmi rané info o znovu oživenom, úplne prerobenom projekte. IP žije.“

A že to nemusí byť len taký výkrik do vetra, naznačuje aj to, že si Microsoft nechal nedávno predĺžiť práva na značku. Stalo sa tak 3. mája/května, čiže zhruba 4 mesiace po tom, ako bola pôvodná hra zrušená.

Scalebound

via CraveOnline

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. TimeSplitter píše:

    Luxus, vazne doufam, ze Scalebound vyjde, protoze jsem se na to velice tesil a to zruseni zamrzelo. Skoda, ze PG, jinak skvele studio, jsou takove proPS kundy. No znacka nastesti patri Ms *hluboke oddechnuti*, tak sem s tim, uz chci nekoho zmasakrovat se svym drackem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *