Microsoft oznámil detaily o Project xCloud a podpore senzoru Kinect na Xbox Series X

Xbox Series X

Microsoft dnes oznámil oficiálne detaily k pripravovanej streamovacej službe Project xCloud, ktorá bola od minulého roka v štádiu intenzívneho testovania.

V rozsiahlom príspevku Microsoft oznámil, že od septembra/září bude Project xCloud súčasťou Xbox Game Pass Ultimate členstva všade tam, kde je služba už teraz podporovaná. Znamená to, že hráči, ktorí budú mať aktívne členstvo, budú môcť hrať hry aj na mobiloch a tabletoch, kde však budú vyžadovať pripojený herný ovládač. Zahŕňa to tiež podporu multiplayeru cez službu Xbox Live.

Project xCloud TABS

Spoločnosť tiež oznámila, že spoločnosť bude naďalej pridávať vlastné značky v deň vydania do služby Xbox Game Pass. Okrem značiek ako Sea of Thieves, Minecraft Dungeons, Halo alebo Forza, hráči môuž očakávať aj série ako Age of Empires, Hellblade, The Outer Worlds, Psychonauts, Microsoft Flight Simulator, Wasteland a mnohé ďalšie, ktoré sú zatiaľ v ranom štádiu vývoja.

Taktiež uvádza, že nechce hráčov nútiť do upgradu na novú generáciu konzol. Preto budú hry ako Halo Infinite aj mnohé iné vo vývoji, ešte nieokľko rokov vychádzať nielen na Xbox Series X, ale aj na konzoly Xbox One. Spoločnosť tiež potvrdzuje, že hráči si môžu užiť spätnú kompatibilitu s takmer všetkými hrami hrateľnými na Xbox One. Neplatí to pre hry, ktoré vyžadujú Kinect. Čím Microsoft vlastne potvrdil skoršie špekulácie o vyradení podpory tohto senzoru.

Xbox One Kinect Sensor right

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *