Microsoft ukončil výrobu Xbox One X, Xbox One S All-Digital Edition a predaj ročného Xbox Live Gold

Xbox One S Xbox One X Comparison

Microsoft dnes oznámil, že Project xCloud sa stáva súčasťou predplatného Xbox Game Pass Ultimate. Dodatočne však došlo k oznámeniu konca troch produktov.

V prvom rade došlo k ukončeniu výroby dvoch herných konzol: Xbox One X a Xbox One S All-Digital Edition. Prvá bola uvedená v roku 2017 a až do ohlásenia Xbox Series X si držala status najvýkonnejšej konzoly na svete. Pôvodne známa ako Project Scorpio, ponúka grafickú kartu s výkonom až 6 TFLOPs, 12GB GDDR5 RAM, 2.3GHz 8-jadrový procesor a inovatívny systém chladenia, vďaka čomu má konzola drobné rozmery, je tichá a pritom dosahuje 4K 60fps v hrách ako je Forza Motorsport 7.

Spoločnosť zároveň oznámila ukončenie výroby Xbox One S All-Digital Edition. Táto edícia bola uvedená v roku 2019 a jedná sa skôr o experimentálne zariadenie, na ktorom Microsoft zisťoval dopyt po konzolách bez mechaniky. Ako sa ukázalo, v predvianočnom čase šlo o hit, jednak kvôli cene a jednak kvôli faktu, že digitálne nakupovanie hier je čoraz populárnejšie. Táto konzola napokon končí tiež.

„S nástupom budúcnosti na čele s Xbox Series X prirodzene ukončujeme výrobu Xbox One X a Xbox One S All-Digital Edition. Xbox One S budeme aj naďalej vyrábať a celosvetovo predávať,“ uviedol hovorca spoločnosti Microsoft pre The Verge.

Ďalšou novinkou je správa o ukončení predaja 12-mesačného Xbox Live Gold. Microsoft po novom ponúka už len 3-mesačné a 1-mesačné členstvo v Xbox Store. Toto môže súvisieť so snahou spoločnosti zjednotiť svoje online balíčky v službe Xbox Game Pass Ultimate. Tá za relatívne nízky poplatok ponúka prístup k službám Xbox Game Pass na PC, Game Pass na konzole, Xbox Live Gold a po novom Project xCloud.

via The Verge; Sector

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. 17. júla 2020

    […] oznámenie ukončenia výroby Xbox One X sme tak skoro nečakali. Ak by k nemu aj malo dôjsť (čo sa stalo), očakávali sme skôr, že […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *