0105101317: Čo symbolizuje „rodné číslo“ na Project Scorpio edícii Xbox One X?

Xbox One X 0105101317
Xbox One X je konečne vonku a aj keď je v mnohých kútoch sveta beznádejne vypredaný do budúcich týždňov, niektorí už majú svoje kusy doma. K šťastným majiteľom konzoly Xbox One X patríme aj my a v našej redakcii máme jednu v edícii Project Scorpio.

Mnohí si isto všimli, že sa na konzoli, ako aj na krabici, nachádza niekoľko číslic. Ako prvé si človek povie, že tieto čísla sú asi „poradovník“ z výroby, naznačujúci dátum výroby a poradie danej konzoly na výrobnej hale. To by však dávalo zmysel len, ak by mala každá konzola iné číslo. V skutočnosti však všetky konzoly Xbox One X (Project Scorpio Edition) disponujú číslicou 0105101317.

Čo to teda znamená? Ukazuje sa, že ide o veľmi pozoruhodnú symboliku, ktorou chce Microsoft osláviť históriu celej ságy. Číslo totiž pripomína najväčšie míľniky platformy Xbox. Prvá číslica – 01 – symbolizuje rok 2001, kedy vyšiel pôvodný Xbox. Za ním nasledoval Xbox 360, vydaný v roku 2005. Ďalší míľnik prišiel v roku 2010 – Kinect. Nasledoval Xbox One v roku 2013 a teraz, v roku 2017 tu máme Xbox One X.

Xbox One X Project Scorpio Number

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *