Sony vraví, že indie hry nie sú relevantné, ponúka ich však hráčom zadarmo

Sony Against Indie Games

Pokiaľ chcete nájsť niekoho, kto si každou novou vetou viac nase*ie do huby, tak nestačí ísť za nikým iným, než za kapitánom Jimom Ryanom zo Sony.

Tento marketingový mág dokázal za posledné dni povedať niekoľko smiešnych výrokov, ktorými sa snažil zhodiť konkurenčný Xbox. Pritom sa mu však podarilo zhodiť aj verných zákazníkov a hráčov konzoly PlayStation. Viacero vecí, voči ktorým sa ohradil, sú totiž dostupné aj na PS4. A dnešná sprostosť dňa nie je vôbec iná.

PlayStation Plus Year One

Jim Ryan totiž povedal, že indie hry nie sú relevantné. Paradoxne pritom Sony každý mesiac daruje hráčom nové indie hry v rámci predplatného PlayStation Plus. A aby toho nebolo málo, Sony samé podporilo vývoj indie projektov RiMENo Man’s Sky a mnohých ďalších.

Jimbo si to zrejme neuvedomuje, no takéto tvrdenie môže mať dlhodobé následky. V budúcnosti sa totiž môže pokojne stať, že upadne záujem nezávislých štúdií (ku ktorým po novom patrí aj IO Interactive, tvorcovia Hitmana) o PlayStation 4. Zároveň to môže znamenať nárast počtu exkluzívnych titulov pre Nintendo Switch a Xbox One. Čo nám úprimne nevadí, ale je to ďalšia ukážka toho, že v čele tak veľkej hernej spoločnosti by nemal byť človek s rýchlokurzom.

via Neowin.net

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. 12. februára 2019

    […] ODPORÚČAME: Sony vraví, že indie hry nie sú relevantné, ponúka ich však hráčom zadarmo […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *