Jim Ryan je novým šéfom SIE, v minulosti kritizoval spätnú kompatibilitu, crossplay aj indie hry

Sony sa rozhodlo nečakane vymeniť vedenie svojich divízií a zmeny sa dotkli aj divízie Sony Interactive Entertainment, ktorá má na starosti PlayStation.

Jej novým šéfom sa stal Jim Ryan, ktorý bol zástupcom dočasného CEO Johna Koderu. Ten mal vo firme najvyššie slovo od októbra/října 2017, kedy svoj odchod z čela hernej divízie Sony oznámil Andrew House.

Čo sa samotného Jima Ryana týka, tento človek sa do histórie hernej publicistiky zapísal kontroverznými výrokmi, ktorými nenahneval len nepriateľské tábory, ale aj samotných fanúšikov Sony. Asi najslávnejším je jeho výrok o spätnej kompatibilite. V čase, kedy sa táto funkcia objavila na Xbox One a majitelia starších konzol získali ďalší dôvod na upgrade, totiž prehlásil, že spätnú kompatibilitu nepokladá Sony za potrebnú. Paradoxne však spoločnosť ponúka hry z PS2 na zakúpenie v PlayStation Store.

Okrem toho sa preslávil kritikou cross-playu v roku 2017, kedy Sony zvrhlo zo stola akékoľvek nádeje o tom, že by Minecraft na PS4 dostal cross-play, ako ho už medzičasom dostali ostatné verzie hry. Podľa Ryana má Sony zodpovednosť voči hráčom a chce ich uchrániť pred zlým vplyvom z ostatných platforiem. Neskôr Sony zmäklo a cross-play medzi PS4 a Xbox One už podporujú hry ako Fortnite či Rocket League.

Sony Jim Ryan

via Sector

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Jorgutik píše:

    lol je to šašek. Cesta PS do hrobu!

  2. Rado píše:

    tak sony ide pekne z kopca. blbci vo vedení sony doplatia na vlastnú hubu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *