Prečo je Minecraft pre PS4 odrezaný od zvyšku sveta? Hlúpa výhovorka Sony vás pobaví

Prochazka Sony Minecraft

Povoliť multiplayer medzi Xbox One a PS4? Zatiaľ čo Microsoft s tým nemá žiaden problém, Sony sa snaží nájsť si akúkoľvek výhovorku, len aby niečo nemuselo spraviť pre hráčov.

Dokonca to platí aj v prípade, že hru vydal Microsoft. Áno, viete už asi o čom hovorím. Reč je o Minecrafte a o oznámení na E3, že hra bude mať prepojený multiplayer medzi Xbox One, Windows 10, mobilmi, VR a Nintendo Switch. Jediný, kto si nebude môcť vychutnať cross-platform multiplayer, budú hráči PS4 a PlayStation Vita. Prečo? Jednoducho preto, že Sony nechce, aby jeho hráči mohli hrať s xboxermi, PC-čkármi a inými.

Prečo?

To je otázka, ktorá prišla na um viacerým lokálnym i zahraničným redakciám. Veď Minecraft je prakticky neškodná hra, v ktorej môžu deti vybúriť svoju kreativitu, nájsť si kamarátov a hrať bez ohľadu na to, kto má čo. Ono, keď sa človek pozrie na Minecraft, tak tam vidí akúsi mierovú zónu, kde naozaj jediná forma kompetitívnosti funguje len v tom, kto postaví krajšiu stavbu.

Sony ale nesklamalo a jeho marketingový riaditeľ Jim Ryan použil asi najsprostejšiu výhovorku, ktorú mu práve generátor viet ponúkol. Prečo je Minecraft na PS4 oddelený od zvyšku sveta?

„Máme určitú zodpovednosť voči našim hráčom. Minecraft – z demografického hľadiska ho hrajú všetky vekové kategórie, no hrajú ho najmä tí najmenší. Máme určitý kontrakt s ľuďmi, ktorí využívajú naše online služby, staráme sa o nich a majú tak možnosť hrať v chránenom prostredí PlayStationu. Vystaviť deti externým vplyvom, ktoré nemôžeme nijak ovládať, to chce dôkladné zváženie rozhodnutí.“

Minecraft Nintendo Switch Edition

…paradoxne to sú však Sony-Ultras, ktorí patria k najvulgárnejším, najagresívnejším hráčom a komentátorom na internete. Tiež je paradox, že sa priamo na Dualshocku nachádza Share tlačidlo, ktoré umožňuje týmto deťom zdieľať svoj gameplay na sociálne siete a YouTube. Jednoducho ide o smiešnu výhovorku, ktorá nijak nevysvetľuje, prečo Rocket League alebo Paragon majú cross-platform medzi PS4 a PC.

via Eurogamer.net

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

4 komentáre

 1. StriderCZ píše:

  Tenhle komentář bych sochal do zlata. Dlouho, velice dlouho jsem se tak nepobavil. Čekal jsem kde co, ale ochrana našich nejmenších dětí před škodlivým vlivem Minecraftu ???

 2. Rado píše:

  🙂 no oni proste nemohli povedať pravdu. Tá posadnutosť sony forever je neskutočná. Inak MS krásne spolupracoval s Nintendom a obe strany si to pochvalovali. Dúfam, že niekedy z toho vznikne niečo viac. Po obmedzovaní Destiny 2 na 30 fps pre xboxone x a crossplay parody sa sony predvádza v plnej paráde, aký sú zabednený. No jo, ale sonyultras im to žere, takže je vlastne všetko ok.

 3. Rado píše:

  Další trapas sony na eurogameri, kde dnes píšu 2 články. Vopred sa za vyjadrovanie ospravedlňujem, ale inak som ani nemohol.
  1) Je hezčí déšť ve Forza 7 či DriveClub?
  2) Sony: Hry se spíš přizpůsobí výkonu PS4 Pro než Xbox One X. Shazuje jeho přínos.
  Neskutočné!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *