Prepojený Minecraft nebude na PS4, Sony odmietlo crossplay

Minecraft UWP Scorpio

Microsoft včera oznámil detaily o doposiaľ najväčšom update pre Minecraft. Jeho súčasťou bude 4K podpora, veľký grafický update, Minecraft Marketplace a crossplatform multiplayer, ktorý prepojí takmer všetky verzie hry.

Cross-platform multiplayer bude svojim spôsobom platená služba, keďže si je treba platiť za vlastný Minecraft Realms server. Práve takéto servery bude po novom možné navštevovať cez Xbox One, Xbox One X, Windows 10, Samsung Gear VR, mobily a dokonca aj Nintendo Switch.

Minecraft Super Duper Graphics Pack

V príprave pritom bola aj podpora pre PlayStation 4 a PlayStation Vita, ale Sony sa nechcelo s Microsoftom dohodnúť na prepojení služieb, aj napriek tomu že Minecraft je momentálne hlavným dôvodom, prečo má Vita ešte nejaké predaje. Podporovaná nebude ani pôvodná PC verzia hry kvôli enginu. Zatiaľ čo „moderné“ edície bežia na Bedrock Engine, pôvodný Minecraft beží na jave. Prepojenie platforiem sa udeje už v priebehu leta.

Super Duper Graphics Pack

Neskôr príde Super Duper Graphics Pack. Je to viac než obyčajný texture pack. Je to balíček, ktorý dramaticky updatuje textúry a vizuál. Napríklad tráva už nebude statická a bude sa hýbať v závislosti od vetra, svetelné efekty budú tiež vylepšené (vyzerá to ako ENB) a na priezračne čistom mori vás budú sprevádzať vlny. Tento grafický balíček je navrhnutý primárne pre Xbox One X a jeho 4K rozlíšenie. Avšak zdá sa, že si ho nakoniec budú môcť stiahnuť všetci všade.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Rado píše:

    🙂 sony ……

Pridaj komentár