Mojang spustil službu Minecraft Realms Plus, čo to je?

Minecraft Realms Plus

Okrem toho, že nás Minecraft zásobuje obrovskou dávkou nápadov, ponúka aj rôzne formy monetizácie. Zahŕňajú už tradične mikrotransakcie a možnosť zakúpiť si s nimi mapy, balíčky skinov a ďalší obsah rozširujúci hru.

Od konca roka 2013 tiež ponúkla predplatnú službu Minecraft Realms. Hráči si za 7,99€ mesačne mohli predplatiť privátny server, na ktorý si mohli pozvať len vybraných kamarátov a zároveň na ňom mohli meniť mapy.

Okrem možnosti vytvoriť si tam vlastnú mapu, k dispozícii bola aj možnosť spustiť si rôzne minihry, či vychutnať predpripravené svety, dobrodružné, zážitkové či inšpiratívne mapy. Ponuka bola updatovaná približne každé dva týždňe. A prečo hovorím v minulom čase? Pretože služba bola začiatkom mesiaca nahradená službou Realms Plus.

Služba Minecraft Realms Plus ponúka prvý mesiac zadarmo, zároveň ponúka možnosť hrať na privátnom serveri s 10 hráčmi a obsahuje viac ako 50 položiek z Minecraft Marketplace. Navyše, každý mesiac dostanú predplatitelia nový obsah. Keďže ide o privátny server, svoju mapu máte bezpečne uloženú v cloude.

Poteší, že sa zachovala cena 7,99€ mesačne, s možnosťou pristupovať k obsahu v hodnote viac ako 150€. Akonáhle ste predplatiteľom, obsah je prístupný na všetkých zariadeniach, na ktorých máte Minecraft (zatiaľ bez PS4) s podporou obchodu Minecraft Marketplace.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Zajímavé. Realm máme s dcerkou a jejími sestřenicemi předplacený, obsah navíc se bude určitě hodit…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *