Microsoft už umožňuje testovať beta verzie Minecraftu na Xbox One

Minecraft Better Together
Minecraft sa rozvíja a pretože niektoré funkcie vyžadujú dlhšie testovanie, Mojang dáva hráčom možnosť testovať ich. No zatiaľ čo pri Sea of Thieves na to bolo treba zúčastniť sa insider programu, pri Minecrafte stačí povoliť testovanie priamo v menu.

Jedná sa v podstate o obdobu systému Snapshotov pri klasickej Java edícii hry, kde Mojang aktívne testuje rôzne kusy hry tak, že ich pridáva do hry okamžite po vložení do kódu. No v prípade Bedrock edície to bude trochu iné. V prvom rade je treba mať na vedomí fakt, že Bedrock Edition vždy tak trochu zaostáva za Java edíciou, a tak obsah, ktorý len teraz prichádza na Xbox One, Windows 10, Switch a mobily, je už nejaký čas prítomný v spomínanej Java edícii.

Aby hráči mohli začať testovať beta verzie Minecraftu, môžu tak učiniť v nastavení hry – Use Experimental Gameplay. Hráči, ktorí sú ochotní beta testovať Minecraft, budú môcť už teraz disponovať novinkami ako sú utopené príšery (napr. podvodní zombíci), trojzubec, nové kúzla alebo stavebné bloky. Microsoft však varuje, že v bete sa môže čokoľvek pokaziť a preto bude hra automaticky robiť separátne EX-savy, ktoré sú vlastne zálohou predošlého savu.

Minecraft Experimental Gameplay

via Eurogamer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *