Xbox One Elite Controller: Informácie, cena, dostupnosť

Xbox One Elite Controller

Microsoft si je vedomý toho, že niektorí hráči sú naozajstní pro-gameri a k hraniu nepoužívajú PC s klávesnicou a myšou, ale preferujú gamepad. Práve pre nich je určený nový Xbox One Elite Controller, ktorý si zachováva podobné črty ako klasický Xbox One ovládač, ale odlišuje sa niekoľkými novinkami. Tie zahŕňajú vymeniteľné páčky, ktoré môžu byť buď vyhĺbené alebo vypuklé. Okrem toho bude meniteľný aj D-Pad, kde si budú môcť hráči zvoliť, či chcú tradičný 4-smerný alebo 8-smerný. Napokon, na spodnú časť gamepadu je možné pripojiť dodatočné páčky, ktoré slúžia ako náhrada za triggery.

Gamepad ďalej prešiel úpravou povrchu, ktorý sa neošúcha, obsahuje joysticky s vysokou presnosťou, oceľovú konštrukciu, nastaviteľnú citlivosť triggerov a napokon si na ňom budete môcť preprogramovať tlačidlá. K tomu bude slúžiť aplikácia, ktorá bude dostupná pre Xbox One, ako aj pre Windows 10, keď už obsahuje vstavaný driver pre Xbox One controller. Samotný ovládač sa začne predávať v októbri za cenu 150 dolárov. Čakáme, že u nás sa bude predávať za 150€.

Xbox One Elite Controller

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *